piektdiena, 2012. gada 10. augusts

Londonas olimpiskajās spēlēs piektdien startē seši Latvijas sportisti.


Londonas olimpiskajās spēlēs piektdien startē seši Latvijas sportisti.
Vispirms plkst.12.33 pēc Latvijas laika sacensības 200 metru distancē uzsāks smaiļotāju divnieks Krists Straume/Aleksejs Rumjancevs.

Lai iekļūtu pusfinālā, sportistiem savā priekšbraucienā jāfinišē labāko sešiniekā. Savukārt septītajā un astotajā vietā palikušās ekipāžas sacensības turpinās B finālā.

Pusfināli šajā distancē sāksies plkst.13.44. No pusfināla A finālā iekļūs katra brauciena četras labākās ekipāžas, bet pārējie startēs B finālā.

A un B finālus sportisti aizvadīs sestdien.

Rumjancevam bija plānots startēt arī 200 metru distances individuālajās sacensībās, taču no šādas iespējas viņš ir atteicies, lai koncentrētos divnieku sacīkstēm.

Straumem šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet Rumjancevam debija. Pirms četriem gadiem Straume Pekinā startēja duetā ar Kristapu Zaļupi, izcīnot astoto vietu 1000 metros.

Olimpiskajām spēlēm Straume un Rumjancevs kvalificējās, izcīnot sesto vietu pagājušā gada pasaules čempionātā.

Savukārt plkst.17 sāksies pusfināla sacensības BMX riteņbraukšanā, kurās startēs visi trīs Latvijas pārstāvji vīriešu konkurencē - Māris Štrombergs, Rihards Veide un Edžus Treimanis - un vienīgā Latvijas pārstāve sieviešu konkurencē Sandra Aleksejeva.

Pusfinālā sportisti aizvadīs trīs braucienus, finālā iekļūstot pa četriem labākajiem sportistiem no katras pusfināla grupas.

Finālsacensības BMX braucējiem paredzētas vēlāk šodien, kurās medaļas tiks sadalītas vienā braucienā.

Trešdien notika priekšsacīkstes, kurās tika aizvadītas sacensības uz laiku. Tajās Štrombergs ieņēma 11.vietu, Veide ierindojās 13.pozīcijā, bet Treimanis neilgi pirms finiša piedzīvoja smagu kritienu, tomēr spēja stāties uz starta ceturtdaļfinālā.

Priekšsacīkstēs katrs sportists veica atsevišķu braucienu, atkarībā no uzrādītā laika iegūstot numuru, ar kuru braucējs tika izlikts vēlāk. Šāds formāts tika pielietots, lai izslēgtu iespēju, ka spēcīgākie braucēji savā starpā spēkojas vēl pirms fināla. Visi priekšsacīkšu dalībnieki kvalificējās nākamajai kārtai.

Savukārt ceturtdaļfinālā ceturtdien veiksmīgi pusfinālam kvalificējās gan Štrombergs un Treimanis, kuriem tam pietika ar trim veiktiem braucieniem, gan Veide, kurš par vietu pusfinālā cīnījās piecos braucienos.

Pēc ceturtdaļfināla trim braucieniem tālākām cīņām kvalificējās pa diviem labākajiem sportistiem, savukārt atlikušos divus braucienus brauca pusfinālos neiekļuvušie sportisti, kuri sacentās par atlikušajām divām ceļazīmēm no katras ceturtdaļfināla grupas.

Sievietēm ceturtdaļfināla kārta nenotika.

Pekinas olimpisko spēļu čempions Štrombergs karjeras laikā ticis arī pie divām pasaules čempionātu zelta medaļām un vienas sudraba godalgas, kamēr Treimanis un Veide ir šīgada Eiropas čempionāta finālsacensību pirmo divu vietu ieguvēji.

Savukārt Aleksejeva šīgada pasaules čempionātā ieņēma 16.vietu, tomēr sacensībās viņa piedzīvoja nopietnu kritienu, saraujot kājas sānu saites un krusteniskās saites, kā arī iedzīvojoties meniska plīsumā.

Kā ziņots, Latvija Londonas olimpiskajās spēlēs tikusi pie vienas medaļas, kad bronzu izcīnīja Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

24 stundu režīmā līdzjutējiem notikumus Olimpiādē iespējams vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāla pārraidēs.

Jau vēstīts, ka arī visās iepriekšējās vasaras olimpiādēs, kurās pēc neatkarības atjaunošanas startējusi Latvijas delegācija, tā spējusi izcīnīt medaļas - 1992.gadā Barselonā Latvijas sportisti izcīnīja divus sudrabus un vienu bronzu, Atlantā Ivans Klementjevs izcīnīja sudraba medaļu, Sidnejā Latvijas kontā pa vienai zelta, sudraba un bronzas medaļai, Atēnās - četri sudrabi, bet Pekinā atkal tika savākts pilns medaļu komplekts.

Londona ir pirmā pilsēta, kurā vasaras olimpiskās spēles notikušas trīs reizes - iepriekš tās Lielbritānijas galvaspilsētā risinājās arī 1908. un 1948.gadā.

Par medaļām Londonā līdz svētdienai cīnīsies aptuveni 10 500 sportisti, kuri sadalīs 302 godalgu komplektus 36 sporta veidos.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru