pirmdiena, 2012. gada 27. augusts

«Krājbankas» maksātnespējas procesā atgūst Ls 50 miljonusLikvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» administrators «KPMG Baltics» šodien sācis norēķināšanos ar bankas kreditoriem, pārskaitot Noguldījumu garantiju fondam 50 miljonus latu.
Pirmais saņem līdzekļus no aktīvu pārdošanas

Noguldījumu garantiju fonds saskaņā ar likumu bankrota gadījumā ir pirmais prasītājs, kas saņem līdzekļus no bankas aktīvu pārdošanas,  informēja «KPMG Baltics» sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis.

Līdzekļi, kas pārskaitīti Noguldījumu garantiju fondam, ir bankas maksātnespējas procesā atgūtā nauda - nauda no atmaksātajiem kredītiem, izsolēm, vērtspapīriem. Tāpat «Latvijas Krājbankai» arī pašai bija līdzekļi, kas atradās, piemēram, Latvijas Bankas kontā, paskaidroja Fīrmanis.
Kā ziņots, kad pērnruden iestājās noguldījumu nepieejamība «Latvijas Krājbankā», Noguldījumu garantiju fondā bija uzkrāti 149 miljoni latu. Lai nodrošinātu izmaksas «Latvijas Krājbankas» noguldītājiem, vēl 200 miljonus latu uz 15 gadiem aizdeva Valsts kase.

Tālākā kreditoru prasījumu apmierināšanas kārtība ir šāda: bankas darbinieki, nodokļu maksājumi, neizpildītie maksājumi valsts un pašvaldību budžetos, valsts prasījumi par garantētajiem kredītiem, pārējie likumīgie kreditori, tai skaitā noguldītāji, kuriem ir bijis vairāk nekā 100 000 eiro (70 000 latu), procentu maksājumi kreditoriem, kreditoru prasījumi, kas pieteikušies pēc termiņa, subordinētie aizdevumi un visbeidzot akcionāri.

Kreditoriem pārskaitījumu veiks trīs reizes gadā

Šāds bankrota procedūras regulējums un minētā kreditoru rinda ir noteikta, lai Noguldījumu garantiju fonds kā valsts garantiju mehānisms nodrošinātu finansiālo stabilitāti un aizsargātu mazo noguldītāju intereses, garantējot tiem izmaksas līdz 100 000 eiro.

Administrators plāno bankas kreditoriem pārskaitījumus veikt divas līdz trīs reizes gadā.

Sākta «Krājbankas» bankrota procedūra

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa 8.maijā nolēma sākt «Latvijas Krājbankas» bankrotu. Lēmums nav pārsūdzams. Bankrotu lūdza sākt bankas administrators - revīzijas kompānija «KPMG Baltics», kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav praktiski realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Maijā «KPMG Baltics» korporatīvo finanšu direktors Aivars Jurcāns žurnālistus informēja, ka «Latvijas Krājbankas» saistības pret kreditoriem ir 336 miljoni latu pret Noguldījumu garantiju fondu un 203 miljonu latu saistības pret 438 noguldītājiem, kuru noguldījumi pārsniedza likumā garantētos 100 000 eiro jeb 70 000 latu.

Kā ziņots, līdz 20.augustam «Latvijas Krājbankas» administrators «KPMG Baltics» saņēmis 570 kreditoru prasījumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru