piektdiena, 2012. gada 17. augusts

Jučers «sausā», «Dinamo» trešā uzvara un vieta finālā

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar Ņižņijnovgorodas apgabala gubernatora kausa izcīņas trešajā spēlē ar 3:0 vietējo «Torpedo» komandu, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupas posmā.

Jau pirms šīs spēles «rīdzinieki» bija garantējuši vietu turnīra finālā, jo dienas pirmajā mačā Maskavas «Spartak» ar 4:2 pārspēja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas «Dinamo».

Spēli nedaudz aktīvāk iesāka mājinieki, kuri cīņas pirmajās minūtēs ieguva tiesības spēlēt vairākumā. Arī turpinājumā vairāk uzbruka «Torpedo» hokejisti, bet viesu vārtos droši darbojās Māris Jučers, kurš pirmajās 20 minūtēs atvairīja 11 pretinieku metienus. Pirmās trešdaļas vidū abām komandām bija pa iespējai skaitliskajā vairākumā, taču rezultāts nemainījās, bet perioda beigās labākā izdevība pārspēt Vitāliju Kovaļu bija Gunāram Skvorcovam.

Nevienai no komandām vārtus neizdevās gūt līdz pat otrās trešdaļas 14. minūtei, kad skaitliskajā vairākumā pēc Aleksandra Ņiživija piespēles gar mājinieku vārtiem ripa pēc rikošeta no «Torpedo» hokejista ielidoja vārtos - 1:0. Pēc pāris minūtēm «rīdzinieki» vēlreiz ieguva tiesības uz vairākumu, ko gan realizēt neizdevās, tomēr astoņas sekundes vēlāk Ņiživijs kritienā piespēlēja Robam Šrempam, kurš panāca 2:0.

Trešā perioda sākumā «Dinamo» hokejistiem bija pāris lieliskas izdevības palielināt pārsvaru, taču tās netika izmantotas un perioda vidū pēc Māra Bičevska noraidījuma viesi četras minūtes spēlēja mazākumā. Arī šajā laikā Jučers pārspēts netika. Spēles beigās «Torpedo» nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču ātri vien Miks Indrašis guva trešos vārtus «Dinamo» labā - 3:0.

Pēc mača tika aizvadīta arī pēcspēles metienu sērija, kurā «Dinamo» sastāvā ar precīziem metieniem izcēlās Skvorcovs un Elvijs Biezais, nodrošinot panākumu arī «bullīšos».

Sestdien finālā Rīgas «Dinamo» hokejisti spēkosies ar «Spartak», bet par trešo vietu spēlēs «Torpedo» un Maskavas «Dinamo».

Atgādinām, ka turnīra pirmajā mačā Rīgas «Dinamo» ar 3:2 papildlaikā uzvarēja Maskavas «Spartak» komandu, bet otrajā spēlē ar 5:3 pieveica Maskavas «Dinamo».