otrdiena, 2012. gada 21. augusts

Gribot norakt Jauno vilniDaudzu peltais, taču vietējiem uzņēmējiem ievērojamu peļņu nesošais muzikālais konkurss Jaunais vilnis ir aizvadīts, un Jūrmalas pašvaldība ar tā organizētājiem jau aizsākusi sarunas par iespējām konkursu pilsētā organizēt arī nākamgad. Tomēr kūrorta pilsētas uzņēmējiem plānot nākamā gada aktivitātes ir par agru, jo Kultūras ministrijas gaiteņos briest plāns, lai panāktu, ka nākamajā gadā Jaunais vilnis Latvijā nenotiek, vēsta laikraksts Neatkarīgā.
Konkrēts rīcības plāns politizētā pasākuma iznīdēšanai vēl neesot izkristalizējies, taču apņēmība panākt, lai skaļi kritizētais un pulgotais pasākums kopā ar viesiem un Krievijas naudu pamestu Latviju, esot nostiprinājusies. Par to liecinot notikušais apvienotajā Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas un partijas valdes sēdē, kurā piedalījušies arī kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes biroja pārstāvji.
Kāds sanāksmes aculiecinieks Neatkarīgajai atklājis, ka līdz ar citiem sapulcē iztirzātajiem jautājumiem ministres biroja pārstāvis aizskāris arī Jaunā viļņa tematiku, neslēpjot, ka ministrijas un Nacionālās apvienības mērķis ir panākt, lai Jaunais vilnis nākamgad Jūrmalā nenotiktu.
Jautāta paust oficiālu Kultūras ministrijas viedokli, ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne nav slēpusi, ka ministres gaumei Jaunā viļņa daiļrade nav pieņemama, taču kategoriski noliegusi, ka ministrijā tiktu kalti plāni, kā konkursu padzīt no Latvijas. Ministre tikai vēlējusies panākt, lai konkursa laikā viena diena tiktu atvēlēta tikai Latvijas māksliniekiem, tādējādi dodot tiem iespēju ar sevi iepazīstināt plašās Krievijas klausītājus. Savukārt konkursa līdznestie ekonomiskie ieguvumi esot neapšaubāmi un to dēļ pasākums esot pat nepieciešams.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru