trešdiena, 2012. gada 22. augusts

FKTK varēs sodīt pat viesmīļusValdība ir izpildījusi aizdevēju ieteikumus un paplašinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) tiesības iegūt informāciju par finanšu tirgus dalībniekiem. Turpmāk komisija informāciju varēs pieprasīt arī no finanšu tirgos nestrādājošas personas – kaut vai restorāna viesmīļa, trešdien raksta «Neatkarīgā».
FKTK varēs ne tikai prasīt ziņas no finanšu tirgos nestrādājošas personas, bet arī šādu personu pat sodīt par informācijas nesniegšanu.

Kā vēstī avīze, līdzšinējā FKTK likuma redakcija gadījumos, kad FKTK kļūst zināms, ka kādai personai, kas nav finanšu un kapitāla tirgus dalībnieks, ir informācija par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem, FKTK nedeva tiesības pieprasīt šai personai sniegt šo informāciju un nepieciešamības gadījumā sodīt šādu personu par informācijas nesniegšanu. Līdz šim finanšu instrumentu tirgus likums šādas tiesības FKTK piešķīra tikai attiecībā uz finanšu un kapitāla tirgus dalībniekiem.

Valdībā apstiprinātie grozījumi FKTK piešķir tiesības aicināt jebkuru personu sniegt tās rīcībā esošo informāciju par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem. Grozījumu būtība ir saistīta ar apstākli, vai persona varēja zināt, nejauši ir dzirdējusi vai redzējusi kādu normatīvo aktu prasību pārkāpumu, raksta avīze.
Piemēram, ja kafejnīcas viesmīlis, apkalpojot klientus, ir dzirdējis divu personu sarunu, kurā tās plāno veikt kādas manipulācijas finanšu instrumentu tirgū vai apspriež iespējamību izmantot iekšējo informāciju, lai tādā veidā gūtu sev labumu. Nejauši dzirdot šādu sarunu, oficiants ir kļuvis par personu, kuras paskaidrojumiem varētu būt nozīme pārkāpuma apstākļu noskaidrošanā. Ja FKTK rīcībā nonāks informācija par šādu personu, tai būs tiesības aicināt šo personu ierasties FKTK un pastāstīt dzirdēto. Nepieciešamības gadījumā FKTK būs tiesības šo viesmīli arī sodīt.

FKTK noteiktie sodi šādos gadījumos, visticamāk, būtu naudas sodi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru