pirmdiena, 2012. gada 13. augusts

Deniņš: No Latvijas ir aizbraukuši vismaz pusmiljons cilvēku


No Latvijas ir aizbraukuši vismaz 500 000 cilvēku; situācija ir kā pēc kara, laikraksta «Vesti Segodna» pielikumam «Delovije Vesti»' saka biedrības «Stratēģiskās pētniecības un vadības centrs» valdes priekšsēdētājs, Latvijas Universitātes profesors un auditorfirmas «BDO Invest Rīga» vadītājs Andris Deniņš.
«Kad dzirdu oficiālās varas iestādes runājam par to, ka no valsts izbraukuši 250 000 cilvēku, man nāk smiekli. Pēc maniem aprēķiniem izbraukuši ir 500 000 cilvēku, un tā ir situācija kā pēc kara,» vērtē uzņēmējs.

Viņaprāt, krīze Latvijā nav pārvarēta un to vajadzētu atzīt Nacionālajā attīstības plānā (NAP), kā arī to, kādā situācijā patlaban atrodamies. «Kad ekonomikā sasniegsim 2007. - 2008.gada līmeni, tad varēsim runāt, ka tiešām esam krīzi pārvarējuši,» uzskata Deniņš.

«Taču galvenais, kas liecinātu par krīzes pārvarēšanu, būtu tas, ja no valsts masveidā pārtrauktu izbraukt tās iedzīvotāji. Kad rastos jaunas darbavietas un samazinātos bezdarba līmenis. Un pat tad varēsim runāt par ekonomiskās, ne politiskās krīzes pārvarēšanu,» uzsver uzņēmējs.

Kā ziņots, pagāšnedēļ tika publiskota NAP 2014.-2020.gadam 1.redakcijas koriģētā versija.


NAP iecerēts kā galvenais vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam («Latvija 2030») rīcības plāns, kam ir jākalpo par valsts attīstības ceļa karti vidējam termiņam.

NAP vadmotīvs ir ekonomikas izrāviens, kas nozīmē stabilu pamatu ielikšanu valsts attīstībai ilgtermiņā, veidojot ilgtspējīgu valsts tautsaimniecības nākotni.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru