pirmdiena, 2012. gada 27. augusts

ASV tiesa: Samsung tīši kopējuši Apple, par to korejiešiem jāškiras no vairāk nekā 1 miljarda dolāruTiesa ASV lēmusi par labu šīs pašas valsts tehnoloģiju gigantam Apple, atzīstot, ka Samsung kopējuši vairāk nekā veiksmīgo iPhone viedtālruni, līdz ar to korejieši par labu Apple šķirsies no vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru, šī gan ir mazāk nekā puse no summas, kuru Apple pieprasīja.


Kā lēmusi tiesa, tad ar Galaxy Tab planšetdatoru, Samsung nav pārkāpuši Apple ierīču dizaina patentus, taču pārkāpti vairāki Apple intelektuālie īpašumi, saistībā ar iPhone viedtālruņiem – to interfeisu, dizainu un citiem faktoriem.

Tajā pašā laikā Samsung bija iesnieguši prasību, ka Apple pārkāpuši korejiešiem piederošus patentus, saistībā ar iPhone 3G un 3GS viedtālruņiem, tiesa šo prasību nav apmierinājusi, līdz ar to Samsung nesaņems nekādus līdzekļus no Apple, kā arī turpmāk kompānijai aizliegts izmantot divus no saviem patentiem, prāvās pret Apple.

Abas kompānijas izlaidušas oficiālus paziņojumus, kuros Samsung norāda, ka tiesas lēmums nav uzskatāms kā Apple uzvara, bet gan kā zaudējums ASV patērētājiem – tas novedīs mazākas izvēles, mazāk inovācijām, kā arī iespējams, augstākām produktu cenām. Samsung uzskata, ka Apple veikuši manipulācijas ar patentu likumu, kas ļāvis vienam uzņēmumam “iegūt monopolu uz taisnstūriem ar noapaļotiem stūriem”.

Tajā pašā laikā Apple atklāti minējuši, ka ir priecīgi par zīmi kas skaidri un gaiši nodota Samsung – zagt nav labi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru