otrdiena, 2012. gada 7. augusts

airBaltic gada pārskats atklāj jaunu ieguldījumu nepieciešamības riskus


«Nacionālās lidsabiedrības airBaltic pašu kapitāls pērnā gada beigās bija mīnus 106,8 milj. Ls, patlaban vienošanās par uzņēmuma īstermiņa saistību restrukturizāciju nav panākta, piesaistītais konsultants Prudentia nav spējis virzīt uz priekšu privātā akcionāra piesaisti vai pamatkapitāla finansējuma palielināšanu, tāpat airBaltic iesaistīts vairākos tiesas procesos,» šādu ainu pēc Lursoft datu un nesen publiskotā airBaltic 2011. gada darbības pārskata analīzes iezīmē portāls pietiek.com.
Jau rakstīja, ka pērn airBaltic zaudējumi sasnieguši jaunus rekordus – 83,6 milj. Ls, kuru pamatā, saskaņā ar Satiksmes ministrijas skaidroto, bija tirgus situācijai neatbilstošs biznesa modelis un virkne tiesvedību.
Kā vēsta portāls pietiek.com, airBaltic auditētais gada pārskats liecina, ka tiesvedības ir viens no nopietnākajiem aviokompānijas draudiem, tomēr lidsabiedrības vadība norāda, ka lielākoties zaudējumi no šīm tiesvedībām nav gaidāmi.
Tiesvedības sagaidāmas no pašlaik maksātnespējīgā Lietuvas civilās aviācijas uzņēmuma AB flyLAL – Lithuanian Airlines, kas 2008. gada augustā Viļņas apgabaltiesā iesniedza prasību pret airBaltic, tā Lietuvas filiāli un lidostu Rīga, apsūdzot tos negodīgā konkurencē un prasot atlīdzināt radušos 40,7 milj. Ls zaudējumus. Prasība pēc būtības vēl nav sākta izskatīt – patlaban Viļņas apgabaltiesa saistībā ar minēto lietu izskata AB flyLal - Lithuanian Airlines akcionāru VA Reals un AB ŽIA valda prasību par zaudējumu nodarīšanu 61,6 miljonu latu apmērā.
airBaltic vadība norāda, ka šī lieta lidsabiedrībai zaudējumus nenesīs, vēsta portāls.
Tiesvedības noris arī saistībā ar airBaltic meitas kompāniju SIA Baltic Airlines, Krievijas Investbank, Valsts ieņēmumu dienestu (VID) un «virkni kreditoru».
Jau vēstīja, ka laika posmā no 2012. gadā līdz 2016. gadam cerēets īstenot airBaltic ReShape plānu, kura izpildes rezultātā aviokompānijai vajadzētu ietaupīt 330 milj. Ls, bet pelnītspēju atjaunot jau 2014. gadā. Tāpat Satiksmes ministria norādījusi, ka 2012. gadā airBaltic zaudējumiem vajadzētu samazināties līdz 38 milj. Ls.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru