pirmdiena, 2012. gada 13. augusts

95.markas benzīna litra cena pietuvojas lata robežai


Degvielas tirgotājs "Statoil" atkal par santīmu paaugstinājis benzīna un dīzeļdegvielas cenas, sasniedzot lata robežu, liecina informācija uzņēmumu mājaslapās.
Pēc ilgāka pārtraukuma degvielas cenu kāpums Latvijā sākās jūlija sākumā. Pēdējo reizi tās pieauga 6.augustā

Mēneša laikā benzīns kļuvis par septiņiem santīmiem dārgāks.
Populārākā "Statoil" 95.markas degviela patlaban maksā 99,9 santīmus (iepriekš bija 98,9 santīmi) par litru, bet 98.markas degviela - 1,029 latus (iepriekš 1,019 latu) par litru.

Dīzeļdegvielas cena savukārt maksā 96,9 santīmus (iepriekš 95,9 santīmus)

Kā ziņots, šopavasar 95. un 98.markas degvielas cenas sasniedza rekordu, kas noturējās 15 dienas. "Statoil" degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena tolaik bija 1,059 lati, bet 98.markas degvielas - 1,089 lati par litru.

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" iepriekš norādīja SIA "Statoil Fuel & Retail" Latvija degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns, naftas produktu cenas patlaban ir sasniegušas ievērojami augstāku līmeni, pat salīdzinot ar situāciju pagājušajā nedēļā.

Benzīns ir kļuvis dārgāks vēl par 50 ASV dolāriem (27,95 lati) un patlaban maksā vairāk nekā 1080 ASV dolārus (603 latus) par tonnu, dīzeļdegviela ir kļuvusi par 20 ASV dolāriem (11 latiem) dārgāka, un patlaban tās cena ir gandrīz 1000 ASV dolāri (559 lati) par tonnu.

Skrābāns skaidro, ka naftas un naftas produktu cenas pasaulē joprojām turpina kāpumu, kas iesākās jau jūlija sākumā. Pēc straujā cenu pieauguma šā gada pirmajos četros mēnešos sekoja cenu kritums, kas turpinājās līdz jūnija beigām. Tad tonna benzīna Eiropas biržā maksāja ap 920 ASV dolāriem (514 latiem), dīzeļdegvielas cena bija ap 850 dolāriem (475 latiem) par tonnu.

Vienlaikus ar naftas produktu cenu kāpumu turpina palielināties arī ASV dolāra kurss pret eiro un latu. Ja jūnija beigās viens dolārs maksāja aptuveni 56 santīmus, tad patlaban kurss ir 57,2 santīmi. Jūlija otrajā pusē tas bija paaugstinājies līdz pat 58,2 santīmiem.

Skrābāns skaidro, ka svarīgākie notikumi aizvadītajās nedēļās, kas ir ietekmējuši globālās, tostarp arī Eiropas biržu, cenas naftas produktiem benzīnam un dīzeļdegvielai, ir augošais saspīlējums Persijas līcī pēc Izraēlas paziņojuma par centieniem nepieļaut Irānas kodolprogrammas tālāko attīstīšanu, pozitīvie ASV makroekonomiskie rādītāji un cerības par finanšu problēmu risināšanu eirozonā.

Tāpat cenas ietekmē viesuļvētru sezona Atlantijas okeānā un naftas pārstādes rūpnīcas slēgšana ASV, Kalifornijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru