pirmdiena, 2012. gada 16. jūlijs

Viedtālruni interneta pārlūkošanai izmanto 24% lietotāju ES, Latvijā - 12%


Populārākā ierīce, ko piekļuvei internetam izmanto interneta lietotāji Eiropas Savienībā (ES), ir dators, savukārt viedtālruni šim nolūkam izmanto 24%, liecina jūlijā publicētais "Eirobarometra" pētījums.
Latvijā viedtālruni piekļuvei internetam izmanto 12%.
Tādu mobilo ierīču kā planšetdators popularitāte pagaidām ir mazāka.
Saskaņā ar publicēto pētījumu 63% interneta lietotāju ES internetam izmanto galda datoru, 61% - portatīvo datoru. Viedtālrunī internetu pārlūko 24%, bet planšetdatorā - 6%.
Latvijā galda dators ir populārāks nekā vidēji ES - to internetam izmanto 73%. Klēpjdatoru izmanto 51%, viedtālruni - 12%, bet planšetdatoru - 3%.
Igaunijā šie rādītāji ir tuvāk ES vidējam līmenim - galda datoru interneta pārlūkošanai izmanto 63% interneta lietotāju, portatīvo datoru - 64%, viedtālruni - 24%, bet planšetdatoru - 4%.
Savukārt Lietuvā galda datoru internetam izmanto 70% interneta lietotāju, portatīvo datoru - 49%, viedtālruni - 17%, bet planšetdatoru - 3%.
Visizplatītākais viedtālrunis šajā ziņā ir Zviedrijā, kur to interneta pārlūkošanai lieto 55% aptaujāto interneta lietotāju. 16% interneta pārlūkošanai izmanto planšetdatoru, un šis rādītājs ierindo Zviedriju pirmajā vietā ES pēc šīs ierīces lietošanas līdzās Nīderlandei. Tomēr nevienā valstī viedtālrunis vai planšetdators popularitātes ziņā pagaidām nav apsteidzis datorus.
Kopumā savās dzīvesvietās aptaujāti 26 593 respondenti, Latvijā - 1003. Aptauja veikta šogad martā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru