ceturtdiena, 2012. gada 5. jūlijs

Velorikšām tomēr neliegs pārvietoties pa Rīgas ielām


Velorikšām tomēr pilnībā neliegs iespēju pārvietoties pa Rīgas ielām - tā ceturtdien vienojušies velorikšu vadītāji un Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).
Ušakovs personīgi ticies ar velorikšu vadītājiem un sarunas gaitā panāktas vairākas vienošanās. Pasažieru velosipēdiem pa maģistrālajām pilsētas ielām būs ļauts pārvietoties tikai vēlos vakaros, naktīs un agros rītos, taču uz mazākām Rīgas centra ieliņām tās varēs atrasties.

Ušakova preses sekretāre Anna Kononova sacīja, ka aptuvenais laiks, kad velorikšām būs liegts vizināties pa maģistrālajām ielām, būs no plkst.7 rītā līdz 21 vakarā.

Velorikšu vadītāji paši iepriekš atzinuši, ka darba dienās intensīvas satiksmes stundās pasažieru velosipēdiem nevajadzētu atrasties uz Valdemāra ielas, Brīvības ielas, A.Čaka ielas, Satekles ielas, 11.janvāra ielas, 13.novembra krastmalas, Maskavas ielas un Krasta ielas. Velorikšām nepieejamo ielu sarakstu izstrādās Rīgas domes Satiksmes departaments.

Pēc Rīgas mēra rīkojuma Satiksmes departamentam tiks uzdots izstrādāt piekļuves maršrutu arī Rīgas ostai, pa kuru velorikšas varēs nogādāt tūristus ostā, kā arī maršrutu uz velorikšu garāžām.

Rīgas dome plāno tomēr saglabāt 18 gadu ierobežojumu velorikšu vadītājiem.

Tāpat pasažieru velosipēdiem kā obligāti tiks noteikti pagrieziena rādītāji, jo manevru rādīšana ar rokām ir grūti pamanāma gan gaišajā, gan tumšajā diennakts laikā.

Velorikšas būs jāreģistrē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD), tām tiks piešķirti numuri, kurus dalīs Latvijas Velorikšu biedrību apvienība. Tā arī veiks velosipēdu tehniskās apskates un kontroli, lai to dizainā nepieļautu bīstamus elementus, kas var savainot pasažierus vai garāmgājējus.

Velorikšu biedrību apvienība formulēs savus priekšlikumus un tos iesniegs Rīgas domes Satiksmes departamentā, kas savukārt veiks labojumus pašreizējā noteikumu versijā. Uzlabotie noteikumi tiks atkārtoti skatīti Satiksmes un transporta lietu komitejā un virzīti apstiprināšanai Rīgas domes sēdē šā gada augustā, pastāstīja Kononova.

Kā ziņots, Rīgas domes Satiksmes departaments ir sagatavojis saistošo noteikumu projektu par velorikšām, kas paredz, ka ar pasažieru velosipēdu turpmāk drīkstēs braukt tikai pa Satiksmes departamentā saskaņotiem maršrutiem dzīvojamās zonās un parku teritorijās, kā arī iecerēts noteikt virkni citu nosacījumu un ierobežojumu pasažieru velosipēdiem. Noteikumu projekts 26.jūnijā tika skatīts Satiksmes un transporta lietu komitejā, kuras deputāti atzina, ka tiem ir vairāki trūkumi, tomēr virzīja tos apstiprināšanai Rīgas domes sēdē ka "pagaidu variantu", kas vēlāk tiktu uzlabots. Rīgas domes 3.jūlija sēdes darba kārtībā noteikumi tomēr netika iekļauti apstiprināšanai.

Pašreizējā versijā noteiktie ierobežojumi, pēc uzņēmēju domām, velorikšu biznesu Rīgā varētu izputināt. Aizliegums piedalīties kopējā satiksmē gan pa brauktuvēm, gan torutāriem ne tikai radītu problēmas ar velorikšu novietošanu, jo tās nebūs iespējams legāli nogādāt garāžā, kuras vairumam velorikšu ir ārpus Vecrīgas. "Šie noteikumi pieliks punktu velorikšu biznesam, jo tās parasti izmanto kā taksometru," uzsvēra velorikšas vadītājs Igors Suhoverhovs.

Sagatavotie noteikumi paredz ne tikai maršruta ierobežojumus, bet arī augstākas prasības pakalpojuma kvalitātei. Lai speciāli pasažieru pārvadāšanai izgatavotie velosipēdi, kas paredzēti komercpakalpojumu sniegšanai Rīgas pilsētā, varētu saņemt kustības maršrutu atļauju, pakalpojumu sniedzējam būs jāiesniedz dokumenti, kas apliecina pasažieru velosipēda īpašuma vai turējuma tiesības, velosipēda tehnisko dokumentu kopijas, izziņu par nodokļu parādu neesamību.

Saistošie noteikumi nosaka prasības pasažieru velosipēda aprīkojumam - jābūt piestiprinātai numura zīmei, vizītkartei un informācijai par komercpakalpojuma maksu un lietošanas drošības noteikumiem. Tāpat pasažieru velosipēda vadītājam būs jāvadā līdzi vadītāja apliecība, maršrutu atļauja un darba līgums, kuri pēc kontrolējošo institūciju darbinieka pieprasījuma jāiesniedz pārbaudei.

Saistošo noteikumu ievērošanas kontroli veiks Rīgas Pašvaldības policija un Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests, kuri par saistošo noteikumu neievērošanu pakalpojuma sniedzējam vai pasažieru velosipēda vadītājam būs tiesīgi uzlikt administratīvo sodu no 10 līdz 250 latiem, taču noteikumos nav precizēts, par kādiem pārkāpumiem piemērojams maksimālais vai minimālais sods.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru