ceturtdiena, 2012. gada 5. jūlijs

Tieslietu ministrs ir Bordāns, kurš neiekļuva Saeimā


Latvijas politiskajā virtuvē ir izplatīta prakse, kad augstos amatos tiek ieceltas mazzināmas personas, par kuru politiskajām ambīcijām sabiedrībai nekas nav zināms. Pērn šāda persona tika ievēlēta Valsts prezidenta amatā. Savukārt šodien ārkārtas sēdē tieslietu ministra amatā Saeima apstiprināja Jāni Bordānu (VL-TB/LNNK), kurš ārkārtas Saeimas vēlēšanās pērn netika ievēlēts.
Par Bordāna apstiprināšanu amatā nobalsoja 59 deputāti, pret - 19, bet viens deputāts atturējās.

Līdzšinējo Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru Bordānu kā tieslietu ministra amata kandidātu izvirzījusi nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK).

Savukārt kā Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs tiek virzīts Aigars Lūsis.

Jābalso divas reizes 

Tehnisku problēmu dēļ deputātiem par uzticības izteikšanu Bordānam nācās balsot divas reizes, un pirmais balsojums, kurā par uzticības izteikšanu nobalsoja 50 deputāti, pret - 19, tika atcelts.

Pirms Saeimas balsojuma Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), uzrunājot deputātus, sacīja, ka Bordāns ir ar plašu pieredzi politikā gan parlamentārajā, gan valdības darbā, kas ir tik nepieciešams tieslietu ministra amatā. Turklāt Bordāns pārzina tieslietu jomu.

Domāju, ka Bordāns būs labs tieslietu ministrs,uzsvēra premjers. Būtiskākie darbi tieslietu ministra amatā, pēc valdības vadītāja domām, būs tiesu sistēmas stiprināšana, kā arī veicināt to, lai tiesu procesi būtu ātrāki un prognozējamāki. Patlaban tie esot gari un neprognozējami, kas kavē ekonomisko attīstību Latvijā, skaidroja Dombrovskis.
Viņš uzsvēra, ka ekonomiskais izrāviens nebūs iespējams bez sakārtotas tieslietu sistēmas, tāpēc Bordāns apņēmies aktīvi pie tā strādāt.

Jau ziņots, ka 20.jūnijā par demisiju paziņoja iepriekšējais tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK), jo viņam un premjeram Valdim Dombrovskim (V) esot pārāk atšķirīgi viedokļi par ebreju īpašumu kompensācijas jautājumu. Premjers nākamajā dienā ministra demisiju pieņēma.

1967.gadā dzimušais Bordāns izglītību tiesību zinātnē ieguva Latvijas Universitātē. Viņš bijis Ārējās tirdzniecības ministrijas starptautisko līgumu nodaļas speciālists. 1993.gadā Bordāns strādājis par juriskonsultu AS «Vācijas-Latvijas banka». 2010.gadā Bordāns bija Ministru prezidenta padomnieks, strādājis par zvērināto advokātu birojā «Wall».

Mainījis partijas 

Bordāns kandidējis 5.Saeimas vēlēšanās no «Latvijas ceļa» (LC) saraksta un ieņēmis deputāta vietu pēc tam, kad kāds no frakcijas biedriem nolicis mandātu. Bordāns kandidējis arī 6.Saeimas vēlēšanas, tad 1997.gadā no LC saraksta kandidējis Rīgas domes vēlēšanās. 2010.gadā Bordāns kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās no «Vienotības» saraksta.

2011.gadā Bordāns paziņoja par izstāšanos no «Vienotībā» iekļautās partijas «Pilsoniskā savienība» un kopā ar domubiedriem izveidoja biedrību «Demokrātiskie patrioti», kur ieņēma valdes locekļa amatu.

Bordāns kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās no nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK saraksta. Saeimā viņš ievēlēts netika, bet kļuva par TM parlamentāro sekretāru.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru