otrdiena, 2012. gada 17. jūlijs

Sudraba: Zaķa morālā atbildība ir augstāka, nekā Biedriņa

Saeimas deputāta morālā atbildība ir daudz augstāka, LNT sacīja valsts kontroliere Inguna Sudraba, komentējot basketbolista Andra Biedriņa un «Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa rīcību, izvairoties no nodokļu nomaksas.
Kā ziņots, saistībā ar izvairīšanos maksāt 11 543 latu pievienotās vērtības nodokli (PVN), ievedot Latvijā ASV nopirkto motorlaivu «Malibu Wakesetter», prokurors ir uzrādījis sākotnējo apsūdzību Latvijas bagātākajam basketbolistam, Nacionālās basketbola asociācijas kluba Goldensteitas «Warriors» spēlētājam Biedriņam.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, sākotnējā apsūdzība Biedriņam uzrādīta pēc Krimināllikuma 218.panta 2.daļas - par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām (24 000 latu).

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests sācis pārbaudes saistībā ar Zaķa automašīnas iegādi. Automašīna «Volvo» nopirkta uz deputātam piederoša uzņēmuma vārda, bet šo transportlīdzekli ikdienā lieto pats deputāts.

5.jūnijā portāla «Pietiek.com» pārstāvis Lato Lapsa informēja par to, ka Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas «Volvo XC60», nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) PVN. Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar «Mūsa Motors Rīga» saistībā ar šo lietu tiek apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latus), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma.

Mēģinot labot situāciju, Zaķis atpircis no sava uzņēmuma automašīnu, un, veicot šo darījumu, PVN esot ticis nomaksāts.

Sudraba akcentēja, ka šajā gadījumā 10 000 latu ir slieksnis, pie kāda iestājas kriminālatbildība. Tomēr Saeimas deputāta morālai atbildībai ir jābūt augstākai nekā basketbolistam vai jebkuram citam.

Kā sacīja valsts kontroliere, Zaķa gadījumā tāda rezonanse sabiedrībā bija vērojama, jo politiķis sākumā neatzina problēmas esamību. Likums ir likums, tomēr šajā gadījumā sabiedrību satraucis tas, ka «ievēlēta deputāta atbildība no morālās puses ir daudz lielāka».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru