otrdiena, 2012. gada 24. jūlijs

Strīdas par Krastmalas piemērotību Jaunā viļņa diskotēkai


11.novembra krastmalā, ir jānotiek tikai valstiski nozīmīgiem pasākumiem, uzskata kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende. Pēc ministres domām, 11.novembra krastmalā jānorisinās tādiem pasākumiem, ar kuriem lepojas un par nozīmīgiem uzskata Latvijas sabiedrība un kuri stiprina nacionālo identitāti, informēja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.
«Nav runa tikai par sastrēgumiem pilsētā. Ir runa par mūsu vērtībām, par to, ko Latvijas sabiedrība uzskata par valstiski nozīmīgu pasākumu un kura dēļ tā ir gatava ne tikai pieciest dažādas neērtības, bet arī pauž tam pozitīvu novērtējumu. 11.novembra krastmalas nosaukums jau runā pats par sevi - tas ir Pirmajā pasaules karā kritušo latviešu karavīru piemiņas simbols, kas atgādina mums par to, kāpēc vispār pastāv Latvijas valsts,» uzskata ministre.

Savukārt kultūras ministre min, ka arguments par tūristu piesaisti Rīgas vecpilsētai šajā gadījumā neizturot kritiku, jo «tūristi uz Latviju un Rīgu galvenokārt dodas skatīties kultūrvēstures unikālās vērtības - Dziesmu un deju svētkus, arhitektūru, dabu, nevis citas valsts ideoloģiju popularizējošu pasākumu».

Rīgas mērs Nils Ušakovs skaidroja, ka pēc būtības satiksmes ierobežojumi būšot spēkā nevis trīs dienas, bet gan «mazliet vairāk nekā uz vienu dienu, tas ir, divas naktis un viena diena».

Pulks: krastmalā «Jaunā viļņa» diskotēkas dēļ ir ņirgāšanās

Satiksmes slēgšana 11.novembra krastmalā «Jaunā viļņa» diskotēkas dēļ ir ņirgāšanās par Rīgu un par Latviju, uzskata Rīgas domes opozīcijas deputāts Olafs Pulks (V).

«Uzskatu, ka tā ir ņirgāšanās ne tikai par Rīgu, bet par visu Latviju, ja tāds balagāns notiks turpat netālu no prezidenta pils. Tas liecina arī par to, ka Rīgas domes priekšsēdētājam [Nilam Ušakovam (SC)] galīgi neinteresē uzņēmējdarbība un tās attīstība, ja viņš atļaujas uz veselu darba dienu slēgt 11.novembra krastmalu, kur ir ļoti dzīva satiksmes plūsma - tiks apgrūtināta jebkāda transporta, uzņēmēju, gājēju pārvietošanās neizprotama trādirīdi dēļ, kas tiks rādīts kaut kādās Krievijas televīzijās. Tas nozīmē, ka Ušakovs ar neskaitāmajām vizītēm Maskavā nav Rīgai pievērsis pietiekamu uzmanību,» pauda Pulks.

Domnieks uzskata, ka satiksmes slēgšana pilsētai izmaksās dārgi, un šis neesot tas gadījums, kad «rīdziniekiem privātas diskotēkas dēļ vajadzētu paciest neērtības». Pulks ir satraucies, ka traucēta būs ne tikai pārvietošanās, bet arī naktsmiers, jo jau ceturtdien, 26.jūlijā, Rīgas centrā dzīvojošajiem jārēķinās ar trokšņiem, uzstādot skatuvi, bet piektdienas naktī pilsētā dārdēšot mūzika.

Viedokļi ir dažādi

Pārmetumus par pilsētas dzīves pakārtošanu «Jaunajam vilnim» Ušakovam pārmet arī sociālajos tīklos - daļa rīdzinieku mikroblogošanas vietnē «twitter» pauž neizpratni, kāpēc vispār tādam pasākumam jānotiek Rīgas centrā, un pauž viedokli, ka tāda pretimnākšana «Jaunajam vilnim» ir nevietā.

Auto eksperts Pauls Timrots savukārt uzskata, ka tas ir tikai normāli, ja dažādu lielu pasākumu dēļ slēdz krastmalu. «Tā tas bija Jāņos, tā tas bija maratona laikā,» atzīmēja Timrots, norādot, - ja pasākums interesē tūkstošiem cilvēku, tad to varot darīt, jo «pilsēta ir cilvēkiem, nevis mašīnām».

Apelē pie milzu auditorijas
Pulks pauda viedokli, ka pasākums, kā ierasts, itin labi varēja arī notikt Jūrmalas pludmalē, kur nav nekādas satiksmes. «Ja nu šāda veida pasākumam noteikti jāizvēlas Rīga ar aizbildinājumu, ka tā pilsētai ir lieliska reklāma, tad tas varētu notikt Uzvaras parkā, jo tur nebūtu nepieciešami tik nozīmīgi satiksmes ierobežojumi, turklāt apkārtējo iedzīvotāju naktsmiers tiktu traucēts daudz mazāk,» izteicās politiķis.

«Drīkst zināt, kāpēc Rīgai nepiestāv lieli koncerti ar translāciju lielajos televīzijas kanālos? Kaitē aurai? Izrādās, Krastmala ir īpaši sakrāla vieta. Tur drīkst tikai braukt ar mašīnām vai parkoties, lai kāds nejustos aizskarts,» savā mikroblogošanas vietnē ironizējis Ušakovs.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) norāda, ka diskotēku translēs Krievijas kanāls «MUZ TV» ar 40 miljonu skatītāju auditoriju, Ukrainas valsts televīzija ar 17 miljonu auditoriju, Kazahstānas televīzija ar 10 miljoniem skatītāju un citas kompānijas, tā būšot lieliska reklāma pilsētai, kas palīdzēšot piesaistīt tūristus.

Šodien sākas 11.starptautiskais populārās mūzikas jauno izpildītāju konkurss «Jaunais vilnis 2012», kas Latvijā ilgs līdz pat svētdienai. Konkursā šogad kopumā piedalās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas. Latviju šogad konkursā pārstāv vokālā grupa «Framest».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru