otrdiena, 2012. gada 17. jūlijs

'Statoil' Rīgā atkal palielina degvielas cenas


Otrdienas rītā "Statoil" degvielas uzpildes stacijās Rīgā palielināta 95.markas benzīna un dīzeļdegvielas cenas, bet "Neste Oil" cenas pagaidām nav mainītas, novēroja portāls "Delfi".
Pagājušās nedēļas beigās 95.markas benzīna cena "Statoil" bija 94,9 santīmi par litru, bet otrdienas rītā – 96.5 santīmi. Savukārt dīzeļdegvielas cenas palielinātas no 92,9 santīmiem līdz 93,5 santīmiem par litru.

Savukārt "Neste Oil" cenas nav mainītas – 95.markas degviela maksā 93,7 santīmus par litru, 98.markas benzīns – 96,7 santīmus, bet dīzeļdegviela – 90,2 santīmus.
Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā dīzeļdegvielas cena palielināta trīs reizes. Piektdien Latvijas trīs lielākie degvielas tirgotāji "Statoil", "Neste" un "Lukoil" dīzeļdegvielas litra cenu paaugstinājuši par vienu santīmu, un tā maksāja attiecīgi 91,9, 90,7 un 90,7santīmus. Jau iepriekš dīzeļdegvielas tirgotāji atzinuši, ka cenas tiek paaugstinātas, jo attiecīgi pieaug cenas degvielas biržās.

Jūlija sākumā saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa likmes (PVN) samazināšanu no 22% uz 21% degvielas tirgotāji samazinājuši degvielas cenas par vienu santīmu. Taču vēlāk cenas atkal pieauga.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru