sestdiena, 2012. gada 14. jūlijs

Sanfrancisko pilsētas vadība atteiksies no 'Apple' produkcijas


SV pilsētas Sanfrancisko vadība plāno aizliegt "Apple" datoru iegādi saviem darbiniekiem, vēsta izdevums "Wall Street Journal". Šādu lēmumu vadība varētu pieņemt saistībā ar šī amerikāņu tehnoloģiju giganta neatbilstību ekoloģiskajai sertifikācijai, kurā tiek vērtēta elektrisko ierīču ietekme uz vidi.
Pēc laikraksta informācijas, tuvāko divu nedēļu laikā visām Sanfrancisko pilsētas vadības nodaļām tiks izsūtīta vēstule, kurā izskaidrots elektronisko ierīču pārbaudes organizācijas EPEAT pamatojums par "Apple" produktu kaitīgumu videi.

EPEAT jau aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka "Apple" atteicies no sadarbības un turpmāk vairs nepiegādās savus produktus sertificēšanai pēc ekoloģiskajiem standartiem.

Nozares eksperti uzskata, ka rezultātā vairākas valsts iestādes, skolas un arī daļa privāto uzņēmumu ASV atteiksies no "Apple" produktu iegādes.

ASV Federālais likumi nosaka, ka 95% elektronisko ierīču, ko iegādājas valsts iestādes, jāatbilst EPEAT ekoloģiskajām prasībām. Tomēr "iPad" planšetes un "iPhone" viedtālruņi ir izņēmums.

"Apple" vadība pagaidām savu lēmumu nav komentējusi, kaut arī 2006. gadā aktīvi piedalījās iepriekšminēto standartu ieviešanā.

Savukārt EPEAT uzskata, ka cēlonis šādam "Apple" lēmumam ir jaunais klēpjdators "MacBook Pro" ar jauno "Retina" ekrānu. Šo ekrānu ražošanā izmantotās tehnoloģijas, kā arī jauno datoru korpusi to pārstrādi padara sarežģītu un dārgu. Tas nozīmē, ka jaunā ierīce EPEAT sertifikāciju diez vai iegūtu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru