piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs

Rīgas tilti ir baisā stāvoklī
Laikraksts ziņo: trīs gadu laikā, kopš Rīgas domē pie varas ir «Saskaņas centra» un agrākās LPP/LC, tagad «Gods kalpot Rīgai!» koalīcija, ielas un ceļi nav bijusi tās prioritāte, vakar žurnālistiem publiski atzina Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Tagad, kad skolu un bērnudārzu remonti lielākoties pabeigti, satiksmes infrastruktūrai pievērsīs lielāku uzmanību, ziņo «Diena».

Vissliktākajā stāvoklī šobrīd ir Kārļa Ulmaņa gatves pārvads. Par tā problēmām speciālisti zināja jau sen, tomēr jūnija beigās izskanējusī informācija, ka atsevišķi elementi ir avārijas stāvoklī, radīja bažas, vai pār tiltu vispār braukt ir droši, un speciālisti joprojām situāciju vērtē kā kritisku.

Bīstamas situācijas uz pārvada izveidojušās vairākkārt, piemēram, pērn septembrī sabruka laiduma sijas plātne, izveidojot palielu bedri, un tāda pati situācija izveidojās arī šogad.

Pārvads ir būvēts 1982.gadā un kopš tā laika kapitālais remonts tam nav veikts. Lielākos darbus veiks nākamgad, šogad budžeta grozījumu ietvaros piešķīra 15 000 latu asfaltbetona seguma remontam un balstu betonēšanai.

«Tilts ir kā mersedes, nevis kapu piemineklis. Mašīnai ir jāmaina riepas, tiltam – segums, deformācijas šuves regulāri jāuztur. Šobrīd tilti iet bojā ļoti ātri, jo vajag naudu uzturēšanai, bet tās nav,» norāda SIA «Inženierbūve» valdes priekšsēdētājs Ainārs Paeglītis.

Tikmēr arī Salu tilts ir tik sliktā stāvoklī, ka uz tā nevajadzētu pulcēties daudziem cilvēkiem, teiksim, salūta vērotājiem, laikrakstam sacījis Paeglītis.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola stāsta, ka departaments Salu tilta rekonstrukcijas darbiem nepieciešamo finansējumu ir iekļāvis nākamā gada budžeta plānā un virzīs izskatīšanai Rīgas domē, bet darbus varētu uzsākt vai nu 2013., vai 2014.gadā. Tikmēr Vanšu tilts, kura margas ir ļoti sarūsējušas, esot apmierinošā stāvoklī.

RD Satiksmes departamenta Satiksmes organizācijas un kustības drošības nodaļas vadītājs Tālivaldis Vectirāns laikrakstam «Diena» iezīmēja arī citus objektus, kuriem nepieciešama rekonstrukcija - Gaisa tilts Brīvības gatvē, tilts pār kanālu Valdemāra ielā, Brasas pārvads.    

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru