otrdiena, 2012. gada 31. jūlijs

Premjers noraida prezidenta kritiku jaunajiem ministriem; uzsver intensīvu darbu
Valdība pirmajā pusgadā ir strādājusi intensīvi un tās ministri ar savu darbu nav pievīluši sabiedrību, komentējot Valsts prezidenta Andra Bērziņa izteikto kritiku pašreizējās valdības jaunajiem ministriem , sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Uz jautājumu, vai ir pamatots Bērziņa teiktais, ka pašreizējās valdības jaunie ministri pirmajā pusgadā daudz nav izdarījuši, premjers atbildēja īsi: "Nav".

"Es domāju, ka pusgads ir zināms atskaites periods un zināmā mērā var vērtēt arī valdības paveikto. Gribētos teikt, ka šajā laikā tiešām ir nācies strādāt ļoti intensīvi un risināt daudzus un dažādus jautājumus," otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem pauda Dombrovskis.
Viņš arī minēja, ka šī valdība strādājusi gan, lai pabeigtu starptautiskā aizdevuma programmu, izstrādājot 2012.gada valsts budžeta grozījumus, nodokļu samazināšanas plānu, priekšlikumus sabiedrības saliedētības veicināšanai, Latgales attīstības plānu, kā arī gatavojoties Latvijas prezidentūrai ES 2015.gadā un citus darbus.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents veltījis visai asu kritiku valdības sastāvā esošajiem ministriem, kuri šos pienākumus uzņēmušies pirmo reizi. Bērziņš otrdienas rītā LNT raidījumā "900 sekundes" teica, ka valdībā iesaistītie jaunie cilvēki pusgada laikā neko ievērības cienīgu nav paveikuši.

Prezidents ar vairākiem no viņiem otrdien un trešdien tiekas individuāli.

Viņš atzina, ka valdības jauno cilvēku darba vērtēšanai ar pusgadu nepietiek. "Ir grūti novērtēt jauno ministru darbu pēc pusgada, jo nekas ievērības cienīgs nav izdarīts un viņu iesāktajiem darbiem ir vajadzīgs ilgāks laiks," intervijā sacīja prezidents. Bērziņš pauda, ka tikai profesionālu politiķu darbu varētu vērtēt jau pēc pusgada darba, taču - ja rezultātu nebūs arī pēc gada, tad eksperiments ar jaunu cilvēku iesaisti valdībā būs izgāzies.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru