piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs

Policija, visticamāk, lauzīs līgumu ar fotoradaru uzstādītājiem
Pašlaik izskatās, ka Valsts policija (VP) nākamnedēļ būs spiesta lauzt līgumu ar stacionāro fotoradaru uzstādītāju Vitronic Baltica un partneri, aģentūrai LETA atzina iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece juridiskajos jautājumos Evika Siliņa.
Siliņa norādīja, ka 24.jūlijā uzņēmumam beidzas pēdējais termiņš trūkumu novēršanai pēc otrā brīdinājuma. "Nākamais solis būtu tāds, ka valstij ir tiesības paziņot viņiem par līguma izbeigšanu," sacīja Siliņa. Jautāta, vai tas patiešām tiks darīts, viņa atbildēja: "Šobrīd izskatās, ka jā." Tādā gadījumā lēmums par līguma laušanu būs jāpieņem VP.
Kā skaidroja Kozlovska padomniece, līdz šim valsts no fotoradaru uzstādītāja nav saņēmusi nekādus argumentētus priekšlikumus citādam situācijas risinājumam. Protams, pirms lēmuma pieņemšanas par līguma laušanu tikšot rūpīgi izvērtēts, vai valstij tas neradīs kaitējumu.
Jautāta, kādas būs līguma izbeigšanas sekas, Siliņa atbildēja, ka pagaidām to vēl ir grūti prognozēt. Katrā ziņā visas ātruma mērierīces pieder uzņēmumam Vitronic Baltica un partneri, valsts tās nav pirkusi, tikai vienojusies par kārtību, kādā uzņēmums, izmantojot šīs ierīces, sniedz valstij pakalpojumus.
Līdz ar to pēc līguma laušanas VP pastāvētu iespēja atpirkt fotoradarus vai arī rīkot jaunu iepirkuma konkursu. Būs jāvērtē, kas izdevīgāk, sacīja Siliņa.
Ministra padomniece pastāstīja, ka gadījumā, ja VP nolems lauzt līgumu ar Vitronic Baltica un partneri, uzņēmumam tiks dotas 20 darbdienas laika, lai iesniegtu motivētu skaidrojumu, kādi ir objektīvie apstākļi, kas liedz tam izpildīt līguma nosacījumus. Ja uzņēmums šādu skaidrojumu iesniegs, VP būs jāatbild tam, dodot iespēju mēneša laikā īstenot skaidrojumā piedāvātos risinājumus situācijas noregulēšanai.
Siliņa atzina, ka veids, kādā tiek realizēts fotoradaru projekts, Latvijā ir jaunums, tāpēc VP ir centusies nākt pretī uzņēmumam, piemēram, nosūtot rakstiskus lūgumus pašvaldībām nevilcināties ar būvatļauju izsniegšanu u.tml.
Kā ziņots, līdz 12.jūlijam uzņēmums Vitronic Baltica un partneri bija uzstādījis un nodevis VP 27 stacionāros fotoradarus, tādējādi pusotra mēneša laikā uz Latvijas ceļiem klāt nākuši četri jauni radari.
Kā pagājušajā nedēļā pastāstīja Vitronic Baltica un partneri preses sekretāre Antra Gaile, vēl piecās stacionāro fotoradaru ierīkošanas vietās ir uzstādīti betona pamati un turpinās elektropieslēguma ierīkošanas darbi. Vienlaicīgi turpinās arī pārējo objektu būvprojektu saskaņošanas darbi.
Jau ziņoja, ka 24.maijā Rīgā un arī ārpus galvaspilsētas darbību sāka 23 stacionārie fotoradari. Pirms stacionārajiem fotoradariem atbilstoši valsts standartam ir izvietota ceļazīme nr.846 - "Fotoradari".
VP priekšnieks Ints Ķuzis maija beigās nosūtīja privātajam partnerim otro brīdinājumu, kas turpina janvārī iesākto līguma laušanas procedūru. Tas paredz, ka divu mēnešu laikā jeb līdz 24.jūlijam komersantam jānovērš trūkumi un jāizpilda līgumsaistības.
Saskaņā ar noslēgto līgumu uzņēmumam Vitronic Baltica un partneri pavisam ir jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 60 jābūt tikai butaforijām. Papildus tam komersantam jānodrošina arī 30 pārvietojamo fotoradaru darbība.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru