piektdiena, 2012. gada 13. jūlijs

Pieaug neapmierinātība ar bankām un parādu piedzinējiem


Par kredītiestāžu, nebanku sektora, apdrošinātāju un parādu piedzinēju darbību šī gada pirmajā pusē iedzīvotāji Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) sūdzējušies teju par 50% biežāk nekā pērn līdzīgā laika periodā. Neapmierinātība ar parādu piedzinēju darbu ir pieaugusi pat septiņas reizes, piektdien raksta "Neatkarīgā".
Pirmajā pusgadā PTAC saņēmis 191 rakstveida sūdzību par finanšu pakalpojumiem. Salīdzinājumam, pērn šajā pašā laikā bija 128 pretenzijas.

Lielākā daļa iedzīvotāju sūdzību bijušas par kredītiestāžu rīcību, visbiežāk sūdzoties par kreditēšanas pakalpojumiem. Vēl aptuveni 16% sūdzību bijušas par parādu piedziņas pakalpojumiem, 8% – par apdrošināšanas pakalpojumiem, bet 7% – par citiem finanšu pakalpojumiem, piemēram, maksājumu pakalpojumiem, noguldījumiem.
Liela daļa no sūdzībām saistītas ar to, ka kredīta devējs ir vienpusēji lauzis kredīta līgumu, jo patērētājs nav laikus nokārtojis no līguma izrietošos maksājumus, un vērsies tiesā vai nodevis parāda piedziņas tiesības parāda piedzinējiem.

"Šādos gadījumos visbiežāk strīds rodas saistībā ar kredīta devēja aprēķināto parāda kopējo summu, kura sastāv no nesamaksātās pamatsummas, procentiem par kredīta izmantošanu un aprēķinātā līgumsoda par maksājumu kavējumiem. Saskaroties ar šādiem gadījumiem, patērētāji parasti lūdz netaisnīgu līguma noteikumu izvērtēšanu, tai skaitā arī nesamērīga līgumsoda izvērtēšanu," laikrakstam skaidrojis PTAC.

Vienlaikus PTAC gan norāda, ka visi iesniegumi nenozīmē pamatotas sūdzības. Tāpat, analizējot saņemto sūdzību skaitu par kādu konkrēto pakalpojumu sniedzēju, ir jāņem vērā atbilstības starp sūdzību skaitu un pakalpojumu sniedzēja klientu skaitu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru