pirmdiena, 2012. gada 9. jūlijs

Par izvairīšanos no PVN pret Biedriņu sāk kriminālvajāšanu; sportists vēl var nodokli atmaksāt


Prokuratūrā sākta kriminālvajāšana pret Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Goldensteitas "Warriors" spēlētāju Andri Biedriņu par izvairīšanos no 11 543 latu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanu par ASV iegādātu motorlaivu, portālu "Delfi" informēja prokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga.
Sportistam tagad paskaidrojumu sniegšanai būs jāierodas pie atbildīgās prokurores, kuras pārziņā ir šī lieta. Līdz šim Biedriņš vēl nekādus paskaidrojumus nav sniedzis un, ja viņš savu vainu atzīs un samaksās valsts budžetam nodarīto kaitējumu, ierosināto kriminālprocesu varētu arī izbeigt. Tāpat Biedriņam var piemērot prokurora priekšrakstu, piemēram, paredzot naudas sodu, vai piespiedu darbus.

Aģentūra LETA iepriekš ziņoja, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) lūdzis sodīt Latvijas bagātāko basketbolistu Biedriņu, par izvairīšanos maksāt 11 543 latu pievienotās vērtības nodokli par ASV nopirktas motorlaivas "Malibu Wakesetter" ievešanu Latvijā.
VID pārkāpumu saskata tajā, ka ASV iegādātā motorlaiva Latvijā reģistrēta kā uzņēmuma pamatlīdzeklis saimnieciskās darbības nodrošināšanai, līdz ar to nodoklis nebija jāmaksā, taču reāli laivu izmantojis tikai basketbolists privātajām vajadzībām. Privāti pērkot laivu, PVN būtu jāsamaksā.

Laivu nopirkušais uzņēmums, kura nosaukumu VID neatklāj, nodarbojoties ar atpūtas un sporta priekšmetu un ūdens un sauszemes transportlīdzekļu iznomāšanu, taču VID uzskata, ka jau tā dibināšanas brīdī bijis zināms, ka vienīgais iznomājamais ūdens transportlīdzeklis būs konkrētā motorlaiva un tā vienīgais lietotājs būs viena persona.

2011.gada novembrī Finanšu policija noskaidrojusi, ka firmas juridiski atbildīgā amatpersona nodibinājusi uzņēmumu un reģistrējusi motorlaivu "Malibu Wakesetter" kā šī uzņēmuma pamatlīdzekli. Jau sākotnēji šīs firmas dibināšanas mērķis esot bijis personu grupā izvairīties no PVN maksāšanas par jaunas motorlaivas ievešanu Latvijā no ASV.

Lai maldinātu pirmstiesas izmeklēšanu un imitētu uzņēmuma saimniecisko darbību, esot tikusi veikta grāmatvedības dokumentu viltošana, proti, kādam sportistam ticis izrakstīts rēķins par motorlaivas nomu ar mērķi radīt maldinošu iespaidu, ka firma patiešām tai motorlaivu iznomājusi.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru