trešdiena, 2012. gada 18. jūlijs

Otro dienu pēc kārtas aug degvielas cenas Rīgā


Trešdienas rītā Rīgā "Statoil" degvielas uzpildes stacijās atkal pieauga degvielas cenas, arī "Neste Oil" cenas palielinātas.
Trešdienas rītā 95.markas benzīns "Statoil" uzpildes stacijās maksāja 97,9 santīmus par litru. Pagājušās nedēļas beigās 95.markas benzīna cena "Statoil" bija 94,9 santīmi par litru, bet otrdienas rītā - 96,5 santīmi.

Savukārt dīzeļdegviela "Statoil" stacijās trešdien maksāja 94,4 santīmus. Otrdien dīzeļdegvielas cena palielināta no 92,9 santīmiem līdz 93,5 santīmiem par litru.

Cenas pieaugušas arī "Neste Oil" uzpildes stacijās -  95.markas degviela trešdienas rītā maksāja 94,7 santīmus par litru (iepriekš 93,7), bet dīzeļdegviela - 91,2 santīmus (iepriekš 90,2 santīmus).

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā dīzeļdegvielas cena palielināta trīs reizes. Piektdien Latvijas trīs lielākie degvielas tirgotāji "Statoil", "Neste" un "Lukoil" dīzeļdegvielas litra cenu paaugstinājuši par vienu santīmu, un tā maksāja attiecīgi 91,9, 90,7 un 90,7santīmus. Jau iepriekš dīzeļdegvielas tirgotāji atzinuši, ka cenas tiek paaugstinātas, jo attiecīgi pieaug cenas degvielas biržās.

Jūlija sākumā saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa likmes (PVN) samazināšanu no 22% uz 21% degvielas tirgotāji samazinājuši degvielas cenas par vienu santīmu. Taču vēlāk cenas atkal pieauga.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru