ceturtdiena, 2012. gada 19. jūlijs

Nokia turpina zaudējumu maršu, Lumia tirdzniecības apjomi palielinājušies


Nokia publicējuši 2012. gada otrā ceturkšņa finanšu rezultātus, kuri kā jau šim ražotājam pēdējā laikā ierasts, ne tuvu nav tie spožākie.

Lai arī Lumia ierīču tirdzniecības apjomi ir ievērojami palielinājušies, salīdzinot ar šī paša gada pirmo ceturksni, tomēr ar to ir par maz, lai atskaitē saskatītu kādu saules staru - Nokia iedzīvojušies zaudējumus, kas mērāmi vienā miljardā ASV dolāru.

Kā norāda Nokia vadītājs Stefans Elops, tad šis ceturksnis kompānijai esot bijis ļoti grūts (autors: kā jau lielākā daļa iepriekšējo, kopš citu ražotāju viedtālruņu attīstīšanās) un šobrīd Nokia koncentrējas uz restrukturizēšanos, kā arī atteikšanos no ne tik ļoti svarīgām nodarbēm, kā piemēram Vertu ierīču ražošanas.

Restrukturizācijas plānā ietilpst vairāku ražotņu slēgšana, darbinieku atlaišana, kā arī citas darbības izdevumu samazināšanai. Par spīti ievērojamajiem zaudējumiem, savos ziedu laikos, Nokia ir iekrājuši ievērojamas naudas rezerves, kas pat šādā veidā ļaus kādu laiciņu turpināt izdzīvošanu un, kas to lai zin, iespējams, atkal kļūt par vienu no populārākajiem viedtālruņu ražotājiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru