pirmdiena, 2012. gada 2. jūlijs

Nokia atzīst, ka kļūdījusies


Nokia nav spējusi paredzēt straujās izmaiņas mobilo tālruņu nozarē, kas arī izraisījis daļu no Somijas tehnoloģiju kompānijas problēmām, pavēstījis kompānijas vadītājs Stīvens Elops, ziņo AFP.
«Aizvadītajā gadā bija brīži, kad mēs varējām dažas lietas paveikt savādāk, ja vien būtu zinājuši, ka nozare tik strauji mainās,» S. Elops sacīja Somijas laikrakstam Aamulehti.
Kā vienu no šādām nespējām paredzēt notikumus, viņš minēja nepareizās prognozes saistībā ar Ķīnas tirgu, kurā strauji samazinājās Android tālruņu cenas. «Izmaiņas notika tik strauji, ka Nokia situācija ir kļuvusi sarežģīta, tomēr mēs turpinām uzlabot savu stratēģiju,» sacīja kompānijas vadītājs.
Kompānija nesen zaudēja savu pasaules lielākā mobilo tālruņu ražotāja statusu, kuru tā spēja nosargāt veselus 14 gadus. Pašlaik kompāniju nomocījušas dažādas problēmas.
Jau vēstīts, ka Nokia paziņojusi par plāniem atlaist desmit tūkstošus darbinieku. Tāpat kompānija pavēstījusi, ka gada otro ceturksni paredzēts noslēgt ar lielākiem zaudējumiem nekā iepriekš.
Nokia gaidāmas arī papildu izmaksas aptuveni viena miljarda eiro apjomā, kas paredzētas uzņēmuma pārstrukturēšanai.
Tāpat, lai samazinātu izmaksas, līdz 2013. gadam plānots aizvērt vairākas ražotnes. Taupības pasākumu ietvaros Nokia slēgs ražotni Salo, tāpat tiks slēgti vairāki pētījumu un attīstības projekti, ieskaitot projektus Ulmā, Vācijā un Bārnabijā, Kanādā. Pētniecības un attīstības centrs Salo turpinās darbu.
Vēl vienu triecienu Nokia varētu dod jaunākā Microsoft operētājsistēma Windows Phone 8. Izskanējušas vēstis, ka to neatbalstīs pašreizējie Nokia Lumia viedtālruņi, ar kuriem saistās kompānijas cerības.
Kopš Somijas kompānijai 2010. gada septembrī izpilddirektora amatā pievienojās Kanādā dzimušais S. Elops tālruņu ražotājs kopumā no darba kompānijā ir atbrīvojis 40 tūkst. cilvēku.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru