trešdiena, 2012. gada 18. jūlijs

LU šogad vispopulārākās - tiesību un komunikācijas zinātnes un vadības zinības


Latvijas Universitātē (LU) šogad vispopulārākās studiju programmas ir «Tiesību zinātnes», kurai iesniegti 1737 pieteikumi, «Komunikācijas zinātne» - 1688 pieteikumi un «Vadības zinības» - 1256 pieteikumi. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad vispopulārākās studiju programmas ir Muitas un nodokļu administrēšana, kurai iesniegti 1208 pieteikumi.
Ceturtajā vietā ar 1023 pieteikumiem ierindojusies ekonomikas studiju programma, piekto vietu topošo studētgribētāju vidū šogad ieņem programma «Datorzinātnes» ar 936 pieteikumiem, tai seko «Ārstniecība» ar 905 pieteikumiem, «Angļu filoloģija» - 893, «Moderno valodu un biznesa studijas» - 756, kā arī profesionālā bakalaura studiju programma «Psiholoģija» - 638 un akadēmiskā bakalaura studiju programma «Psiholoģija» - 630 pieteikumi.

Uz vienu valsts budžeta vietu studiju programmā «E-biznesa un loģistikas vadības sistēmas» pretendēja 124 pieteikumi, jo uz divām vietām bija saņemti 248 pieteikumi. Otrs lielākais konkurss bija studiju programmā «Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija», kur uz trijām vietām bija iesniegti 303 pieteikumi.

Studiju programmā «Starptautiskās ekonomiskās attiecības» uz vienu vietu pretendēja 98 pieteikumi. Par valsts budžeta līdzekļiem šajā programmā varēs studēt tikai trīs jaunieši no 294, kuri bija atsūtījuši savus pieteikumus. Uz programmas «Moderno valodu un biznesa studijas» vienu vietu pretendēja 91 pieteikums. Par valsts budžetu šajā programmā plānots mācīt piecus jauniešus, bet pieteikumus bija iesūtījuši 455. «Komunikācijas zinātnē» uz vienu vietu šovasar pretendēja 39 pieteikumi. Par valsts līdzekļiem šajā programmā skolos 25 studentus no 973, kuri bija iesnieguši pieteikumus.

Kā ziņots, vakar beidzās vienotā pieteikumu pieņemšana pamatstudijām LU un vēl desmit Latvijas augstskolās. Visās 11 augstskolās šogad pieteikušies 10 903 reflektanti. LU iesniegti 22 366 pieteikumi, jo katrs studētgribētājs, piesakoties studijām, varēja izvēlēties līdz 20 prioritātēm. Katra no izvēlētajām prioritātēm tiek skaitīta kā viens pieteikums.

Uzņemšanas pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 20.jūlijā, tad arī kļūs zināms, cik reflektantu izturējuši konkursu uz studiju vietām pirmajā prioritātē.

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Mākslas profesionālā bakalaura studiju programmā šodien un rīt notiek iestājpārbaudījums.

RTU populārākā - Muitas un nodokļu administrēšana

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad vispopulārākās studiju programmas ir Muitas un nodokļu administrēšana, kurai iesniegti 1208 pieteikumi, Uzņēmējdarbība un vadība - 1177 pieteikumi, Datorsistēmas - 1159 pieteikumi,  informēja RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītājs Krišjānis Ozols.

Datorsistēmu studiju programmai iesniegti 1159 pieteikumi, Informācijas tehnoloģiju programmai - 1093, Būvniecības programmai - 802, Uzņēmējdarbības loģistikas programmai - 790, Telekomunikācijas programmai - 722, Enerģētikas un elektrotehnikas programmai - 650, Automātikas un datortehnikas programmai - 507, Ekonomikas programmai - 505.

Vislielākais konkurss uz vienu budžeta vietu bija bakalaura profesionālajai studiju programmā «Uzņēmējdarbības loģistika», kur uz vienu vietu pretendēja 80,8 pieteikumi, jo uz sešām vietām bija saņemti 485 pieteikumi. Bakalaura profesionālajai studiju programmai «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadība» uz sešām valsts budžeta vietām bija iesniegti 303 pieteikumi jeb 50,5 uz vienu vietu. Cilvēku resursu vadīšanas bakalaura profesionālajai programmai uz sešām vietām bija iesniegti 232 pieteikumi jeb 38 uz vienu vietu.

Ceturtajā vietā ar 33,6 pieteikumiem uz sešām vietām pretendēja jaunieši, kuri vēlējās studēt nekustamā īpašuma pārvaldību bakalaura profesionālajā studiju programmā. Piektajā vietā ierindojas finanšu inženierijas bakalaura profesionālās studijas programmas reflektanti, kuri uz desmit valsts budžeta vietām bija iesnieguši 230 pieteikumus.

Šogad reflektantiem krietni pieaugusi interese par muitas un nodokļu administrēšanas programmu, kā arī datorzinību un programmēšanas studiju programmu popularitāte, kas nākotnē nodrošinās ar speciālistiem darba tirgus pieaugošo pieprasījumu.

Savukārt nelielu kritumu pieteikumu skaitā uz budžeta vietām šogad piedzīvojušas pamatstudiju programmas «Telekomunikācijas», «Enerģētika un elektrotehnika» un «Uzņēmējdarbības loģistika».

Reģistrēšanās konkursam uz valsts budžeta finansētām studiju vietām RTU notiks no 20.jūlija līdz 24.jūlijam, bet konkursa rezultāti tiks izziņoti 25.jūlijā. Reģistrēšanās studijām par maksu un studiju maksas priekšapmaksa jāveic no 27.jūlija līdz 31.augustam.

Ozols stāstīja, ka pašlaik RTU turpina apkopot datus par uzņemšanu un vēl nav zināms precīzs reflektantu skaits, tāpat arī vēl notiek iestājpārbaudījumu kārtošana.
RTU ir saņēmusi 18 173 pieteikumus pamatstudiju programmām, bet šeit jāņem vērā, ka viens reflektants varēja iesniegt vairākus pieteikumus.

«Šogad interese par studijām RTU bijusi iepriekšējo gadu līmenī. Par to, vai aizpildītas visas budžeta vietas, vēl nevar sniegt galīgu atbildi, jo reflektanti vēl var mainīt domas par to, kur studēt. Tomēr provizoriskie aprēķini liecina, ka RTU būs aizpildītas visas budžeta vietas,» teica Ozols.

Kā ziņots, šogad trešo gadu notika vienotā pieteikšanās vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā «www.latvija.lv». Šogad tajā piedalījās 11 augstskolas - LU, Banku augstskola, Daugavpils Universitāte, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa augstskola, Rēzeknes Augstskola, Vidzemes Augstskola un Ventspils Augstskola.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru