otrdiena, 2012. gada 17. jūlijs

LPAA rosina auto tehniskās apskates veikt arī servisos


Ideja ļaut automašīnu tehniskās apskates veikt arī autorizētajos vai neatkarīgajos servisos ir atbalstāma, atzina Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs.
Viņš norādīja, ka automašīnu tehniskās apskates veikšanas alternatīvā iespēja arī dīleru vai neatkarīgos servisos ir starptautiski plaši izplatīta - šāda kārtība ir ne tikai Igaunijā, bet arī Lielbritānijā, Skandināvijā u.c.

«Tas paplašina klientu iespējas iegūt šo pakalpojumu sev ērtākā veidā un lietotu automašīnu īpašniekiem arī veikt nepieciešamos remonta darbus vienuviet, nevis, kā pašreiz Latvijā, - pēc mēneša atkal tērēt savu laiku un naudu, lai atkārtoti veiktu tehnisko apskati. Transportlīdzekļu tehnisko apskašu pakalpojumu sniegšanas kārtības maiņa Latvijā ir pat nepieciešama,» uzsvēra Kulbergs.

Kā zināms, Latvijā automašīnu tehnisko apskati var veikt tikai Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Transportlīdzekļu valsts tehniskā apskate CSDD jāveic visiem vieglajiem transportlīdzekļiem, autobusiem, kravas automobiļiem un to piekabēm, kas piedalās ceļu satiksmē un kas reģistrēti Latvijā. Tehniskā apskate netiek veikta mopēdiem, sniega motocikliem un mazizmēra kuģošanas līdzekļiem.

Ja transportlīdzekli valsts tehniskajai apskatei uzrāda persona, kas nav tā īpašniece, šīs darbības veikšanai nav nepieciešama īpašnieka pilnvara. Vieglie automobiļi tehnisko apskati var veikt jebkurā no 29 tehniskās apskates stacijām visā Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru