trešdiena, 2012. gada 25. jūlijs

Lētā degviela kļuvusi par deficītu


Ir beigušies laiki, kad pilnu benzīna kannu ar Krievijas degvielu varēja iegādāties itin viegli katras apdzīvotas vietas «točkās». Tagad pierobežā dzīvojošie atzīst, ka viņiem neatmaksājas ievest akcīzes preces no Krievijas, vēsta aluksniesiem.lv.
«Paša vajadzībām var braukt pēc degvielas, bet vest tirgošanai neatmaksājas. Tiesa, Pededzes robežkontroles punktā atkal veidojas mašīnu rindas, jo mēģina izbraukt vairāk nekā vienu reizi nedēļā. Daudzi ir sapratuši, ka tas nav aizliegts. Nav atļauts ievest akcīzes preces, bet degviela bākā nav akcīzes prece. To nosaka Eiropas Savienības regula. Es par šo jautājumu četras stundas strīdējos Pededzes robežkontroles punktā, līdz vienojāmies, ka akcīzes prece ir degviela, bet degviela bākā nav prece. Protams, nevajag būt bezkaunīgam,» stāstījis kāds alūksnietis, kurš vēl nesen regulāri brauca pēc degvielas uz Krieviju caur Luhumā - Šumilkinas robežkontroles punktu Igaunijā.
Tagad arī Igaunijā esot piegriezuši skābekli lētās degvielas regulārajiem vedējiem, prasot maksāt nodokli.
«Igaunijā nav pieņemts jauns likums, vienkārši tagad strikti ievēro, ka degviela bākā var būt līdz tuvākajai degvielas uzpildes stacijai vai dzīvesvietai. Ja brauc reizi mēnesī, nevis katru dienu, tad muitnieki reizēm piever acis. Viss notiek saprāta robežās. Mērķis ir nodrošināt, lai Krievijā pirktā degviela nav tirdzniecībā. Pašu vajadzībām atļauj ievest arī kādu litru vairāk,» skaidrojis alūksnietis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru