svētdiena, 2012. gada 15. jūlijs

Latvieši ārzemēs uz Latviju pārskaitījuši 350 miljonus latu


Ārzemēs dzīvojošie un strādājoši latvieši pērn uz mājām caur bankām pārskaitījuši 350 miljonus latu, tā sestdien žurnālistiem pavēstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Rolands Lappuķe, atsaucoties uz Latvijas Bankas aprēķiniem un norādot uz diasporas devumu valsts attīstībā.
«Politiķu apziņā ir jauna dimensija, ka ārzemēs dzīvojošie latvieši ir daļa no valsts attīstības. Reāli viņi piedalās Latvijas ekonomikā. Pagājušajā gadā ir aplēsts, ka 350 miljoni nākuši no ārzemēs dzīvojošiem latviešiem. Nauda, kas sūtīta uz Latviju caur banku pārskaitījumiem. Tā ir tā galvenā vēsts, ka visi esam piederīgi šai kopienai - Latvijas tauta, un katrs var piedalīties Latvijas valsts attīstībā,» sacīja Lappuķe.

Kultūras un Ārlietu ministrijas šajā nedēļas nogalē rīkoja konferenci «Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai», kurā skatīja jautājumus par Latvijas valdības soļiem diasporas atbalsta politikas izstrādei un īstenošanai, kā arī novērtēja gada laikā paveikto.

Mēģinās uzturēt kontaktu ar aizbraucējiem

Lappuķe uzsvēra, ka valstij ir jāuztur kontakts ar saviem tautiešiem ārzemēs, un konference domāta, lai noorganizētu dialogu, lai uzzinātu, kas rūp diasporas pārstāvjiem un ko var darīt valdība. Esot labāk, ja latvieši ārzemēs organizējas un runā vienā balsī, ja ir problēmas, kas attiecas uz visiem.

«Latvijai vajadzētu koncentrēties veidot vienotu, saskaņotu diasporas politiku, dabīgi, ja laimētos vēl ar finansējumu,» piebilda Lappuķe.

Daudzi Latvijas iedzīvotāji valsti pameta ekonomiskās krīzes laikā, sākotnēji liela daļa aizbrauca lauksaimniecības darbos uz Īriju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru