otrdiena, 2012. gada 10. jūlijs

Kalvītis: Aizbraukuši ne tikai gultu klājēji, bet arī intelektuāļi. Tā ir katastrofa

Domāju, ka mēs esam dziļā krīzē. Bet kas ir krīze? Tā ir mūsu demogrāfiskā situācija, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» sacīja ekspremjers Aigars Kalvītis.
«Esam pazaudējuši pusmiljonu iedzīvotāju, iestājoties Eiropas Savienībā un cīnoties par brīvu darbaspēka tirgu. Ieguvēji toties ir Rietumi, jo uz turieni devušies ne tikai gultu klājēji, bet arī spoži intelektuāļi. Tā ir katastrofa,» viņš norādīja.

Kalvītis sacīja: «Taču nevienu brīdi valdība nav atvērusi tēmu: kas ir Latvijas imigrācijas politika? Tad varbūt jādomā par cilvēku importu? Valdības vietā es sāktu par to domāt jau šodien. Izskatās, ka drīz nāksies algot zviedru vai dāņu būvinženierus, lai celtu kaut vai tos pašus dārgākos tiltus. Savējo būvinženieru gandrīz vairs nav. Varbūt kaut ko paskatīties Ukrainā, Baltkrievijā vai Moldovā – kamēr tur kaut kas vēl ir? Varbūt Ķīnā vai Arābu Emirātos?»

Kalvītis sacīja, ka par to domājot kā ierindas pilsonis, nevis kā politiķis, norādot, ka Latvijā neienāk investīcijas, jo šeit nav, kas strādā.


«Bet diskusijas par šo jautājumu tiek apietas,» sacīja viņš.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru