pirmdiena, 2012. gada 16. jūlijs

Internetu lieto vien sociālo tīklu apskatei


Latvijā biežāk nekā citās Eiropas Savienības (ES) valstīs internetu izmanto piekļuvei sociālajiem tīkliem, liecina jūlijā publicētais «Eirobarometra» pētījums.
Internetu šim mērķim Latvijā izmanto 69% aptaujāto. Tiesa, Malta un Grieķija atpaliek pavisam nedaudz - šajās valstīs tiešsaistē sociālos tīklus lieto 68%, tālāk seko Slovākija ar 66% un Portugāle ar 65%.

Kopumā Latvijā visbiežāk internets tiek izmantots, lai piekļūtu e-pastam. Tā atzinuši 87% aptaujāto, kamēr vidēji ES šis rādītājs sasniedz 85%.

85% aptaujāto Latvijā lieto internetu, lai lasītu tiešsaistē ziņas. Salīdzinājumam - vidēji ES tā atzinuši 64%. Kā liecina pētījums, Baltijas valstīs ir augstākais līmenis šajā rādītājā - Lietuva ierindojas pirmajā vietā, jo tur internetu ziņu lasīšanai lieto 89%, savukārt Igaunijā tā atzinuši 87%.

Latvijā 77% tiešsaistē lieto internetbankas pakalpojumus, un tas ir ievērojami augstāks rādītājs nekā vidēji ES, kur tas sasniedz 48%. Vēl 41% no Latvijā aptaujātajiem atzinuši, ka spēlē tiešsaistes spēles, un tas ir viens no augstākajiem rādītājiem. Vidēji ES to dara 27%.


40% aptaujāto Latvijā pērk preces vai pakalpojumus internetā salīdzinājumā ar 53% vidēji ES, savukārt pārdod tos 12% Latvijas respondentu un 20% ES aptaujāto.

Aptaujas veicēji secina, ka augstāks sociālo tīklu lietotāju un spēļu cienītāju īpatsvars ir jaunāku cilvēku grupās. Piemēram, vecumā no 15 līdz 24 gadiem internetu piekļuvei sociālajiem tīkliem lieto 79% aptaujāto. Vienlaikus šajā grupā ir zemāks tādu cilvēku īpatsvars, kuri izmanto internetbanku.

Kā liecina pētījums, Latvijā internetu dažādiem mērķiem vairākas reizes dienā izmanto 48% aptaujāto, kamēr vidēji ES šis rādītājs ir 39%. Reizi dienā Latvijā to lieto 12% salīdzinājumā ar 14% ES, vairākas reizes nedēļā - 7% salīdzinājumā ar 10% vidēji ES, savukārt nekad to nav lietojuši 24% salīdzinājumā ar 29% vidēji ES.

Vaicāti, kad parasti lieto internetu, 94% no aptaujātajiem Latvijā norādīja, ka dara to mājās. Vidēji ES tā norādījuši 95%. Pētījums arī rāda, ka 35% aptaujāto internetu lieto darbā, 17% - skolā vai augstskolā, 14% - sabiedriskā vietā, piemēram, bibliotēkā. Vidēji ES šie rādītāji ir attiecīgi 39%, 11% un 6%.

Pārvietojoties internetu Latvijā lieto 7%, kamēr vidēji ES - 16%, savukārt interneta kafejnīcā - attiecīgi 3% un 4%.

Kopumā savās dzīvesvietās aptaujāti 26 593 respondenti, Latvijā - 1003. Aptauja veikta šogad martā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru