pirmdiena, 2012. gada 16. jūlijs

Festivāla «Positivus» rīkotāji sašutuši
«Aizņemoties» festivāla zīmolu, ar «Positivus» biļetēm izlozes rīko pat bankas, par ko savu sašutumu pauduši atpazīstamā festivāla rīkotāji, vēsta laikraksts «Diena».

«Spied ieteikt draugiem un laimē biļeti uz «Positivus»!» – ar šādu mārketinga triku šopavasar saskārušies ļoti daudzi Latvijas sociālo tīklu lietotāji. Sistēma, kad, pievienojoties kāda uzņēmuma sekotājiem «Twitter», «Draugiem.lv» vai «Facebook», mūzikas mīļotājs var tikt pie bezmaksas biļetes uz pasākumu, nav nekas jauns.

«Diena» vēsta - izrādījies, ka liela daļa akciju, kurās izlozē festivāla biļetes, pasākuma rīkotājiem par zīmola izmantošanu nav samaksāts ne santīms.

Festivālu rīkojošās aģentūras «Positivus Music» līdzīpašnieks Andis Zusts laikrakstam atzinis, ka nelegālo izložu skaits mērāms desmitos un šādu atļāvusies rīkot pat viena no Latvijas lielākajām bankām un kāds no vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem.

Viņš norādīja, ka tiesības izmantot festivāla zīmolu savās reklāmas aktivitātēs tiek piešķirtas festivāla sponsoriem, līdz ar to uzņēmumi, kas biļetes izmanto kā balvas akcijās, to nesaskaņojot ar festivāla organizatoriem, pārkāpj likumu.

Latvijas reklāmas asociācijas ētikas padomes loceklis Varis Lāzo «Dienai» savukārt atzina, ka gadījumā, ja šādas nesaskaņotas akcijas notikušas, tas tiešām ir reklāmas ētikas un – atkarībā no tā, cik stingri savu zīmolu aizsargā «Positivus» organizatori – iespējams, arī juridiskas dabas pārkāpums.

Zusts laikrakstam gan akciju rīkotājus «nekāra pie kauna staba», neminot konkrētus uzņēmumu nosaukumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru