ceturtdiena, 2012. gada 26. jūlijs

Eksperts: Cilvēkus naudas atmazgāšanai mudina pievērsties viegla peļņa un vēlme nemaksāt nodokļus
Cilvēkus Latvijā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai jeb tā sauktajai naudas atmazgāšanai mudina pievērsties vai nu iespēja gūt vieglu peļņu, vai nevēlēšanās maksāt nodokļus, sacīja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas dienesta vadītājs Viesturs Burkāns.

Kā piemēru viņš minēja izplatīto «phishing» jeb paroļu savākšanas metodi, kurā iesaistīts cilvēks 30-80 latus var nopelnīt pusstundas vai stundas laikā.

Savukārt tos, kuri izvairās no nodokļu nomaksas, pārsvarā ietekmē gan ekonomiskā situācija, gan arī noziedzīgo grupējumu piedāvātās iespējas iesaistīties lielos grupējumos, kur tiek piedāvāts vieglā ceļā tikt pie naudas.
«Ja runājam par citiem krāpšanas un dokumentu viltošanas gadījumiem, tad šeit saskatu tīru ļaunprātību un vēlmi iedzīvoties, neko citu,» sacīja Burkāns.
Vaicāts, vai ir kāds konkrēts naudas atmazgātāja profils, viņš skaidroja, ka tie parasti ir dažādu kategoriju cilvēki. «Tie ir dažādi cilvēki. Katra cilvēku kategorija, ņemot vērā vecumu, izglītības līmeni, kādu darbu viņš strādā, vai ir bezdarbnieks, katrs pēc savām zināšanām vai situācijas iespējām izmanto vienu vai otru legalizācijas veidu. Tāpat arī summas ir dažādas - vienam šķiet, ka liela summa šķiet izkrāpt 60-100 latus, citam - 60 000,» sacīja Burkāns.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru