trešdiena, 2012. gada 18. jūlijs

Baida ar elektrības sadārdzināšanos saistībā ar tiesas spriedumu

Ja Administratīvās apgabaltiesas 25.jūnija spriedums stāsies spēkā un tiks atcelti AS «Latvenergo» 2011.gada februārī akceptētie tarifi, sekas būs savādākas, nekā sūdzības iesniedzēji to gaidīja. Proti, elektroenerģijas tarifi, visticamāk, pieaugs.

To šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja AS «Olainfarm» padomes priekšsēdētāja un bijusī ilggadējā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītāja Valentīna Andrējeva.

Kā akcentēja Andrējeva, tiesas spriedums ir pretrunīgs. No vienas puses, tiek apšaubīta SPRK lēmuma pamatotība, pietiekami neizvērtējot «Latvenergo» aprēķinus, bet, no otras puses, tiesas iebildumus rosinājusi tarifu diferencēšana. Ja precīzi izpilda tiesas spriedumu, pazeminātais «Starta» tarifs būtu jāatceļ.

«No regulatora puses tarifiem jābūt vienādiem,» sacīja bijusī regulatora vadītāja.

Iespējams, būs jāatmaksā nauda

Bijusī SPRK vadītāja neizslēdz, ka gadījumā, ja tiesas spriedums stāsies spēkā, «Latvenergo» būs jāatmaksā daļa iekasētās naudas, tomēr tarifs būs jānosaka no jauna un tas būs lielāks par pašreizējo. Līdz ar to cietīs patērētāji, turklāt «Latvenergo» sāks īstenot piesardzīgāku tarifu politiku, stingri pieturoties pie metodikas un turpmāk nesniedzot atbalstu atsevišķām sabiedrības grupām.

Andrējeva pauda viedokli, ka «Latvenergo» iecere atbalstīt maznodrošinātos bija laba, tomēr neizdevās atrast atbilstošu juridisku risinājumu.

Bijusī SPRK vadītāja arī norādīja, ka šis tiesas spriedums var kļūt par precedentu līdzīgos procesos. Tas, ka apstrīd regulatora lēmumus tiesā, ir normāli un tā notiek visā pasaulē.

Apmierina prasības par tarifiem

Jau ziņots, ka Administratīvā apgabaltiesa 25.jūnijā apmierināja vairāku fizisku un juridisku personu sūdzības par «Latvenergo» tarifu akceptēšanu 2011.gada februārī. Tā atcēla vienotā regulatora 2011.gada 16.februāra lēmumu Nr.40, ar kuru regulators bija atcēlis iepriekšējos «Latvenergo» tarifus un kurā netiek konstatēta energokompānijas iesniegto jauno tarifu neatbilstība metodikai vai ekonomiski pamatotām izmaksām.

«Latvenergo» un regulators paziņojuši, ka spriedumu pārsūdzēs. Patlaban vēl rit pārsūdzības termiņš.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru