trešdiena, 2012. gada 4. jūlijs

Avīze: ne visos veikalos pēc PVN samazinājuma mainītas cenas


Ne visi tirgotāji pēc pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazinājuma par 1% ir mainījuši cenas. To, salīdzinot nejauši izvēlētu pārtikas un nepārtikas preču cenas, secinājis laikraksts "Dienas bizness".
Preču cenas salīdzinātas divos veikalos Purvciemā - "Rimi" un "Maxima". Tajos cenas līdz ar nodokļa izmaiņām uz leju ir koriģētas atsevišķiem produktiem, taču ne visām precēm. Piemēram, preču cenas zem lata, kā arī iepriekš stāstīts, palikušas nemainīgas arī pēc PVN samazināšanas.

Taču precēm, kuru cena ir virs lata, pavērusies cita situācija. "Rimi" samazinātas cenas "Laimas" konfektēm un konjakam "Remy Martin VSOP", taču, piemēram, ne "Nivea" dušas želejai. Savukārt veikalā "Maxima" cena samazināta kafijai "Merrild" un cūkgaļas karbonādei, kamēr cena konjakam "Hennessy VS" un "Manland" džinsu biksēm palikusi nemainīga, novērojumus izklāsta "Dienas bizness".
"Rimi Latvia" pārstāve Zane Eniņa laikrakstam paskaidrojusi, ka "Rimi" un "Supernetto" veikalos ir pabeigta pāreja uz PVN likmi 21% apmērā. Preču apjoms, kurām bija jānomaina cenas, bija ļoti liels - vairāk nekā 25 tūkstoši preču. "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš DB atzina, ka šis process izmaksās ap 110 tūkstošiem latu.

Jau vēstīts, ka no 1.jūlija PVN likme samazināta no 22 līdz 21%.

Jaunā PVN ieviešanas procedūra, tostarp, kases aparātu un sistēmu pārprogrammēšana, noritējusi nesasteigti un negaidītas problēmas nav radušās, norādījis Latvijas Tirgotāju asociācijas(LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru