pirmdiena, 2012. gada 2. jūlijs

Arī WSJ pēta, kāpēc Draugiem.lv nav kapitulējis Facebook priekšā

Tikai nedaudzas valstis ir spējušas pretoties sociālā tīkla Facebook dominancei, tomēr vienā no Eiropas mazākajām valstiņām – Latvijā – vietējais sociālais tīkls Draugiem joprojām ir līderis, raksta The Wall Street Journal, kas mēģinājis noskaidrot, kas padarījis Draugiem tik unikālu.
Vērtējot procentuāli, arī Facebook varētu apskaust Draugiem panākumus. Sociālais tīkls, kas dibināts 2004. gadā, patlaban apvienojis 1,2 miljonus lietotāju iepretim 327 tūkst. Latvijas lietotāju, kas reģistrējušies Facebook. Ik dienas Draugiem apmeklē 500 tūkstoši lietotāju, aktīvie lietotāji izmanto sociālo tīklu aptuveni 44 minūtes dienā, kopā radot miljardu skatījumu mēnesī. Saskaņā ar Draugiem pārstāvja Jāņa Palkavnieka iepriekš pausto tie ir aptuveni 44% no Latvijas interneta. Uzņēmuma gada apgrozījums veido 14,8 miljonus eiro.

WSJ raksta, ka, iespējams, viens no iemesliem, kādēļ vietējais sociālais medijs spējis pārspēt Facebook, ir tas, ka Draugiem spējuši izveidot vairākus iesācējuzņēmumus, kas laika gaitā pārvērtušies par neatkarīgām kompānijām. Patlaban Draugiem grupa sastāv no 14 mazākiem uzņēmumiem, kuros kopumā strādā ap simts darbinieku, iepriekš vēstīja fastcompany.com. Draugiem paguvis ieiet SMS mārketinga lauciņā, lietotņu izstrādāšanas sfērā, un «pat izveidojuši sociāli integrētu televīzijas platformu», raksta The Wall Street Journal.
Draugiem pārstāvji intervijās iepriekš savu veiksmi skaidrojuši ar to, ka latvieši pārsvarā izvēlas vietējos zīmolus, turklāt Draugiem spēj ātri reaģēt uz notiekošo un operatīvi ieviest jauninājumus.
The Wall Street Journal raksta, ka labāks jautājums par to, kāpēc Draugiem Latvijā ir populārāks par Facebook, ir – kāpēc citām valstīm nav izdevies «aizstāvēt» savas nacionālās identitātes, atbalstot vietējos sociālos tīklus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru