pirmdiena, 2012. gada 30. jūlijs

Apple iPhone dizains varētu būt nozagts no Sony


Kārtējā Samsung un Apple tiesas procesā parādījusies informācija par to, ka Apple iPhone dizains varētu būt veidots vadoties no Sony izveidota koncepta.

Par pamatu šādai apsūdzībai Samsung piemin 2006. gada publicētu interviju ar Sony dizaineriem, kuri raksturo ierīci, kas atgādina plāksnīti, praktiski bez pogām, ar lielu ekrānu tā priekšējā daļā.

Lai situāciju padarītu vēl interesantāku, ir iegūts dizaina uzmetums, ko veidojis šomēnes darba attiecības ar Apple pārtraukušais dizaineris Shin Nishibori.
hin Nishibori veidotais dizains ir drīzāk pielīdzināms iPhone 4/4S dizainam, tomēr arī tajā ir agrīnā iPhone koncepta iezīmes – noapaļotie stūri, milzīgais ekrāns un neliels pogu skaits.

Kā paskaidroja Apple dizaina nodaļas vadītājs Jony Ive, šis attēls ir viens no tiem, kurus Shin Nishibori, pēc Apple vadības pieprasījuma, izveidoja lai demonstrētu, kā varētu izskatīties konceptuālais Sony “vienkāršās formas telefons ar lielu ekrānu un maz pogām”.

Kad pašu Nishibori uzaicināja piedalīties tiesā kā liecinieku, viņa advokāts sniedza atbildi, ka Nishibori tiesā nepiedalīsies, jo pašlaik atrodas Havajas salā un mēģina atgūties no dažādām veselības problēmām.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru