pirmdiena, 2012. gada 30. jūlijs

«airBaltic» zaudējumi pērn sasnieguši 83,6 miljonus latu

Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic zaudējumi 2011. gadā veidoja 83,6 milj. Ls, kuru pamatā bija airBaltic tirgus situācijai neatbilstošs biznesa modelis, kā arī virkne tiesvedību, kas negatīvi ietekmējusi lidsabiedrības 2011. gada rezultātu, komentējot airBaltic apstiprināto 2011. gada pārskatu, norāda Satiksmes ministrija.
Jāatgādina, ka 2012. gada pirmajā ceturksnī uzņēmuma vadības komanda sadarbībā ar partneriem izstrādāja uzņēmuma biznesa plānu turpmākajiem pieciem gadiem.
«Jaunais biznesa plāns airBaltic ReShape iezīmē aviokompānijas nākotnes attīstību, tostarp flotes modernizāciju, izmaksu optimizāciju, darbības efektivitātes paaugstināšanu, ieņēmumu palielināšanu un uzlabojumus lidojumu tīklā – kopumā 27 specifiskas iniciatīvas 14 jomās,» stāsta Satiksmes ministrijas pārstāvji. Īstenojot airBaltic ReShape, aviokompānija  piecu gadu laikā – posmā no 2012. līdz 2016. gadam – plāno ietaupīt 330 miljonus latu.
Tiek paredzēts atjaunot aviokompānijas pelnītspēju 2014. gadā, teikts Satiksmes ministrijas paziņojumā.
Tiek cerēts, ka 2012. gadā airBaltic zaudējumi samazināsies līdz 38 miljoniem latu.
Jau ziņots, ka airBaltic biznesa plāns turpmākajiem pieciem gadiem paredz arī modernizēt floti, lai nākotnē izmantotu pamatā divu veidu lidmašīnas - Bombardier CS300 jaunākās paaudzes reaktīvās lidmašīnas, kā arī šobrīd rīcībā esošās Bombardier Q400 Next Gen turbopropelleru lidmašīnas reģionālajiem lidojumiem.
Satiksmes ministrijas pārstāvji norāda, ka modernizētā flote ļaus airBaltic samazināt izmaksas.
Jau iepriekš ziņots, ka airBaltic un Bombardier Aerospace 10. jūlijā paziņoja, ka ir parakstījuši nodomu protokolu par desmit CS300 lidmašīnu iegādi un pirkuma tiesību saņemšanu vēl desmit CS300 lidmašīnām, par kopējo kataloga cenu 20 lidmašīnām 1,57 miljardu ASV dolāru (898 miljoni latu) apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka, neņemot vērā airBaltic jaunā vadītāja Martina Gausa solījumus, ka Latvijas nacionālās aviokompānijas pasažieru skaits nesamazināsies, airBaltic pasažieru kritums pārliecinoši turpinās – jūnijā pasažieru skaits samazinājies par aptuveni 17%, savukārt lidojumu skaits šā gada vasaras pirmajā mēnesī sarucis par 21%.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru