ceturtdiena, 2012. gada 7. jūnijs

Premjers asi kritizē un pajoko par AKKA/LAA


Runājot par pēdējā laika AKKA/LAA darbību, premjers sarunā «Radio 101» sacīja, ka organizācija izvirza nesamērīgas prasības, tādēļ situācija ir jākoriģē. «Šajā gadījumā AKKA/LAA nodarbojas ar sevis lobēšanu. Tas ir mākslīgi izveidots monopolstāvoklis,» sacīja premjers, norādot, ka, iespējams, AKKA/LAA funkcijas jānodod citām organizācijām.

Dombrovskis arī norādīja, ka salīdzinot ar prasībām citās Eiropas Savienības valstīs, AKKA/LAA prasības ir nesamērīgas.

Jautāts, kādēļ AKKA/LAA atteikusies komunicēt ar sabiedrību, lai skaidrotu biedrības pozīciju, premjers norādīja, ka viņiem acīmredzot «nav pietiekoši pārliecinoši argumenti».

«Jā, mums ir jāaizsargā autortiesības, taču diemžēl situācija novesta līdz pārmērībām,» teica viņš.

Sarunas nobeigumā uz jautājumu, vai Līgo svētkos viņš plāno klausīties radio, Dombrovskis jokoja, ka viņam «gandrīz bail teikt», jo tādējādi viņam varētu tikt piemērots 500 latu sods.

Lasi vairāk: 500 latu par dažām minūtēm: rosina atcelt «radio klausīšanās nodevu».

Biedrība AKKA/LAA apvieno dažādus autorus, kuri kopā, kolektīvā pārvaldījumā īsteno savas mantiskās tiesības un veido sadarbību starp autoriem un viņu darbu izmantotājiem, lai nodrošinātu darbu izmantotājiem ērtu iespēju likumīgi izmantot autoru darbus un autoriem saņemt par to autoratlīdzību.

Biedrība ir nevalstiska organizācija, un tās darbību vada pašu autoru vēlēta padome. Biedrības padome ievēlēta 2010.gada 29.jūlijā, un padomes priekšsēdētājas amatā patlaban ir Māra Zālīte, savukārt izpilddirektores amatā ir Inese Paklone. LAA dibināta 1993.gadā, bet AKKA - 1994.gadā. Savukārt 2004.gada 2.septembrī abas organizācijas apvienojušās.

AKKA/LAA pārstāv vairāk nekā 4000 Latvijas autoru un vairāk nekā četrus miljonus ārvalstu autoru un administrē viņu tiesības Latvijā.

Biedrības AKKA/LAA ieņēmumi pērn bija 695 431 lats, bet peļņa 21 165 lati. Savukārt 2010.gadā organizācijas ienākumi bijuši 697 609 lati, bet peļņa - 28 085 lati.

Pērn iekasētā nesēju atlīdzība visiem tiesību īpašniekiem kopā 2011.gadā ir 144 849 lati, kuru procentuāli sadala starp tiesību īpašnieku organizācijām atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru