ceturtdiena, 2012. gada 21. jūnijs

Nolans paliks hokeja izlases galvenā trenera amatā


Latvijas Hokeja federācija (LHF) turpinās līgumsaistības ar nacionālās komandas galveno treneri Tedu Nolanu, portālam TVNET apstiprināja LHF preses sekretārs Māris Gorbunovs. Viņš izteicās, ka oficiāli līgums tiks parakstīts aptuveni nedēļas laikā.
«Mums ar Nolanu bija sarunas, kurās panācām vienošanos par sadarbības turpināšanu. Augustā Teds ieradīsies Rīgā,» aģentūrai BNS atklāja LHF prezidents Kirovs Lipmans.

Līgums ar Nolanu, kura vadībā Latvijas izlase pagājušajā pasaules čempionātā ierindojās 10. vietā, tiks pagarināts uz gadu, paskaidroja Lipmans.

Visticamāk, būs citi palīgi

Viņš vēl nevarēja atbildēt, kas būs kanādieša palīgi darbā ar izlasi, taču atkārtoja jau iepriekš masu medijiem teikto, ka nav īsti apmierināts ar iepriekšējo asistentu Arta Ābola un Viktora Ignatjeva devumu, tāpēc, visticamāk, Nolanam tiks meklēti jauni asistenti. «Par to vēl nav domāts, taču domāju, ka jā, būs citi palīgi,» piebilda Lipmans.

Nolans Latvijas izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts 2011. gada augustā, kad arī tika noslēgts līgums uz gadu, kurš beidzās 31. maijā. Pēc pasaules čempionāta, kurā Latvijas izlase neizpildīja LHF doto uzdevumu un neiekļuva astoņu labāko komandu skaitā, Lipmans vēl nebija pārliecināts, vai sadarbība ar kanādieti tiks turpināta.


Latvijas hokejisti atzinīgi vērtē Nolanu
Par Nolanu kā teicamu speciālistu ļoti pozitīvi atsaucās lielākā daļa izlases spēlētāju. Pasaules čempionātā Stokholmā Latvijas izlase septiņās spēlēs izcīnīja divas uzvaras – pret Vāciju un Itāliju, bet zaudēja Krievijai, Čehijai, Norvēģijai, Dānijai un Zviedrijai, piedevām pret pēdējām trim izlasēm nespēja gūt vārtus.

Maijā LHF valde deleģēja Lipmanu sarunām ar Nolanu.

Pēc pasaules čempionāta Nolans izteicās, ka labprāt turpinātu darbu ar Latvijas nacionālo komandu.

Bagāta pieredze NHL

Nolanam ir liela pieredzes trenera amatā – 54 gadu vecais speciālists ir strādājis ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandām Bufalo «Sabres», Ņujorkas «Islanders», Hartfordas «Whalers» un Tampabejas «Lighting». NHL 1996./1997. gada sezonā Bufalo «Sabres» vadībā Nolans saņēma Džeka Adamsa balvu, ko piešķir labākajam NHL trenerim. Kopš 2009. gada Nolans bija hokeja viceprezidents Amerikas hokeja līgas (AHL) klubā Ročesteras «Americans». Hokejista karjerā Nolans uzbrucēja ampluā aizvadīja trīs sezonas NHL klubos Detroitas «Red Wings» un Pitsburgas «Penguins».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru