piektdiena, 2012. gada 1. jūnijs

MTG pieņem KP noteikumus un pārņem LNT


Zviedru mediju koncerns «Modern Times Group» (MTG) ir pieņēmis Konkurences padomes noteikumus un pabeidzis «Latvijas Neatkarīgās Televīzijas» (LNT) pārņemšanu. MTG paziņojumā teikts, ka darījuma summa, nopērkot LNT, netiek publiskota. Tuvākajā laikā abos uzņēmumos turpināsies «darbība kā parasti».
«No šodienas MTG grupa pārņem LNT biznesa vadību un konsolidē tā finanšu rādītājus. LNT finanšu rādītāji tiks iekļauti grupas Baltijas bezmaksas televīzijas nozarē, kas tiek pieskaitīti »Baltijas, Čehijas un Bulgārijas« sadaļā MTG ceturkšņa finanšu atskaitē,» teikts paziņojumā.

Kopā būs izdevīgāk

MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» teica, ka lēmumu veikt darījumu saskaņā ar KP nosacījumiem pieņēmusi MTG valde Zviedrijā saskaņā ar MTG Baltijas un Latvijas «TV3» vadības viedokli, ka darījums jāveic, jo cita starpā divas televīzijas ar divām administrācijām nevar izdzīvot mazajā Latvijas tirgū.

Ozoliņš arī sacīja, ka apvienotās raidorganizācijas, visticamāk, varēs panākt labākus nosacījumus ārvalstu seriālu un Holivudas filmu iepirkšanai, jo «TV3» un LNT kopā būs lielāka auditorija, kas ir būtisks faktors, aprēķinot šādu iepirkumu cenu.

Plānota ražošanas darbību konsolidācija

Tuvākajā laikā abos uzņēmumos turpināsies «darbība kā parasti», Ozoliņš teica, taču perspektīvā notiks abu televīziju administrāciju konsolidācija (paturot neatkarīgas ziņu redakcijas) un sāksies daļas ražošanas darbību pārcelšana uz LNT telpām Rīgā, Elijas ielā, kur esot piemērotas studijas gan ziņu un informatīviem raidījumiem, gan lielāko šovu ražošanai. «Šovu ražošana būs vienā bāzē,» viņš sacīja.

LNT telpas arī atrodoties tuvāk «notikumu centram» nekā «TV3» studijas Dzelzavas ielā, paskaidroja Ozoliņš. Vaicāts par populāro seriālu «UgunsGrēks», Ozoliņš teica, ka to ražojot neatkarīgi producenti, kuriem pašiem jālemj, vai turpināt seriālu ierakstīt esošajās telpās, vai pārcelties, piemēram, uz Elijas ielu.

«LNT valdē turpmāk būs tikai MTG cilvēki», bet vienlaikus LNT būšot sabiedriska padome, kurā darbošoties gan zviedru koncerna, gan LNT pārstāvji, Ozoliņš teica.

Ēķis turpinās darbu stratēģiskajā padomē

Telekompānijas «Latvijas Neatkarīgā Televīzija» (LNT) vadītājs Andrejs Ēķis pēc LNT pievienošanas mediju koncernam «Modern Times Group» (MTG) turpinās darbu uzņēmuma stratēģiskajā padomē, sacīja LNT pārstāve Ingūna Sermole.

Stratēģiskajā padomē bez Ēķa strādās arī MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš, LNT pārdošanas direktors Guntars Traubergs un «TV3» finanšu direktors Mārcis Balodis.

Jautāta, kāds ir Ēķa komentārs par beidzot pabeigto apvienošanās darījumu, Sermole atbildēja, ka tas ir pavisam īss: «Tas ir labākais, kas varēja notikt.»

Izvirzīti konkrēti noteikumi

Jau ziņots, ka KP pieņēmusi lēmumu atļaut «MTG» iegādāties LNT. Darījumam izvirzīti vairāki papildus noteikumi, kas novērš iespējamo kaitējumu konkurencei. Vienlaikus, lai nepieļautu, ka tirgus un tā normatīvā regulējuma izmaiņu dēļ apvienošanās nodara būtisku kaitējumu tirgum un patērētājiem, KP patur tiesības līdz 2017.gada beigām likt apvienošanās dalībniekiem daļu savu aktīvu pārdot.

Ar KP lēmumu noteikts, ka apvienošanās gadījumā programmām «TV3» un LNT jābūt pieejamām bezmaksas apraidē vismaz līdz 2013.gada 31.decembrim, turklāt abām programmām jāsaglabā neatkarīgas un patstāvīgas ziņu raidījumu redakcijas, kā arī jāsaglabā ziņu raidījumu daudzums patlaban esošajā apjomā.

Reklāma

Programmu redaktoriem amata aprakstā jābūt atsevišķi nostiprinātai redakcionālajai neatkarībai no mediju īpašnieka.
KP arī noteikusi, ka programmām LNT un «TV3» vismaz 21% no raidlaika jāaizpilda ar oriģinālu, Latvijā veidotu saturu.

Attiecībā uz reklāmas tirgu apvienošanās dalībniekiem liegts paaugstināt reklāmas raidlaika cenas kanālos «TV3», «TV6» un «3+» vismaz līdz 2012.gada beigām, bet, ja līgums ar kādu reklāmdevēju ir spēkā ilgāk, tad līdz šī līguma termiņa beigām. Savukārt pēc 2012.gada reklāmas cenu drīkst palielināt ne vairāk kā par gada inflācijas koeficientu. Apvienošanās dalībnieki attiecībā pret reklāmdevējiem nedrīkst savas programmu pakas sasaistīt - tā, piemēram, ja reklāma tiek ievietota LNT programmu grupā, reklāmdevējam nedrīkst uzspiest šīs reklāmas ievietošanu arī citos MTG kanālos, tostarp Igaunijā un Lietuvā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru