ceturtdiena, 2012. gada 21. jūnijs

Microsoft atklāj vairāk informācijas par Windows Phone 8Microsoft vakar atklājuši vairāk informācijas par Windows Phone 8 – jaunoMicrosoft telefonu OS, kā arī informāciju par Windows Phone 7.8 – jauninājumu, ko saņems Windows phone 7.5 telefonu lietotāji.

Windows Phone 8 tiek veidots uz jaunas, efektīvākas platformas un nodrošinās krietni labāku funkcionalitāti un attiecīgi – lietošanas pieredzi.

Kādi ir galvenie jaunumi, kas sagaidāmi Windows Phone 8?
Uzlabots Metro UI – pieejami 3 flīzīšu izmēri: Pierastās lielās (visa ekrāna platumā), pierastās mazās (puse ekrāna platuma) kļuvušas par vidējām un parādījušās mazās, kas ir viena ceturtdaļa no agrākajām mazajām. Pateicoties tam, vienā ekrāna redzamajā daļā var izvietot daudz vairāk flīžu. Par piemēru, zvanīšanas, sms, Skype un pārlūka flīzes kopumā var aizņemt vienu agrākās mazās flīzes vietu.

Jauns visa pamats - Windows Phone 8 izmanto Windows 8 kodolu, atšķirībā no WP7 izmantotā Windows CE kodola. Tas gan nenozīmē, ka Windows Phone 8 varēs pa tiešo darbināt visas Windows paredzētās programmas.

Internet Explorer 10 – tāpat, kā Windows 8 datora un planšetes versijai, ar līdzīgu funkcionalitāti (pikšķerēšanas aizsardzība un citi drošības risinājumi)

Windows 8 raksturīgās drošības funkcijas – atmiņas šifrēšana, drošā sistēmas ielāde

Windows Phone izklaides iespējas ir uzlabotas – tiks atbalstītas grafiski daudz izskatīgākas spēles, pieejama jauna – uz DirectX balstīta izstrādes platforma.

Jaunu tehnisko parametru atbalsts – papildus esošajai 800 x 480, tiks atbalstītas 1280x 768 un 1280 x 720 ekrānu izšķirtspējas, microSD atmiņas karšu atbalsts, daudzkodolu procesoru atbalsts, priekšējās kameras un videozvanu atbalsts, NFC atbalsts.

Jaunas aplikāciju integrācijas – Windows Phone 8 sistēmā būs integrēts Skype, Nokia Maps un navigācija. Šī karšu sistēma būs pieejama visu ražotāju Windows Phone 8 telefonos, ne tikai Nokia Lumia sērijas ierīcēs.

Elektroniskā maka funkcijas – Windows Phone 8 telefoni spēs aizvietot maksājumu un klientu kartes, līdzīgi, kā pašlaik Android ierīcēs izmantotais Google Wallet

Ērtāka un garantēta jaunināšana – Windows Phone 8 saņems jauninājumus OTA – tos varēs lejupielādēt izmantojot telefona WiFi vai mobilo datu pieslēgumu un uzstādīt telefonā neizmantojot datora palīdzību. Microsoft garantē, ka katrs Windows Phone 8 viedtālrunis saņems jauninājumus un kļūdu labojumus vismaz 18 mēnešus kopš tā pārdošanas sākuma.

Uzlabota kameras funkcionalitāte – pievienotas vairākas interesantas funkcijas, tostarp labākā kadra atrašanu un citas funkcijas.

Uzlabota paralēluzdevumu sistēma – aplikācijas varēs darboties fonā. Piemērs - navigācijas aplikācija spēs fonā turpināt dot norādījumus, lai arī ekrāna tajā laikā būs cita aplikācija.

“Gudrais asistents” – balss komunikācija ar telefonu – saruna ar aplikācijām, kas ļauj ne tikai dot komandas ar balsi, bet arī veidot sarunu. Piemēram, navigācijas sistēma atklājot sastrēgumu piedāvā nomainīt maršrutu.

Vairāk par gaidāmajām Windows Phone 8 funkcijām var uzzināt noskatoties teju 2 stundas garo prezentāciju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru