pirmdiena, 2012. gada 18. jūnijs

Mavrodi paziņo par finanšu piramīdas 'MMM-2011' beigām


Krievijas finanšu piramīdu veidotājs Sergejs Mavrodi sestdien paziņojis par shēmas "MMM-2011" darbības izbeigšanu.
Mavrodi savā interneta vietnē ievietojis videouzrunu, kurā saka, ka viņa pirms divām nedēļām pasludinātais "miera periods", kurā noguldītājiem netika izmaksāta nauda, neesot devis cerētos rezultātus, turklāt situāciju esot pasliktinājis tas, ka pret vairākiem "MMM-2011" darbiniekiem ierosinātas krimināllietas.

"Tas viss neveicināja nekādu nomierināšanos un panikas izbeigšanu," sacīja Mavrodi.
"Nekāda "MMM-2011" darbības atjaunošana, par kuru es pirms divām nedēļām runāju ar tādām cerībām, tomēr norādot uz milzīgām grūtībām, šajā jaunajā pašreizējā realitātē jau vienkārši vairs nav iespējama. Ir jāprot skatīties patiesībai acīs. lai cik rūgta tā neizrādītos," teica finanšu piramīdu veidotājs.

Viņš sacīja, ka visi "MMM-2011" līdzekļi tikšot izmantoti, lai veiktu izmaksas shēmas dalībniekiem pēc formulas "nomināls plus 10% mīnus jau saņemtais", turklāt izmaksas pirmie saņemšot tie, kuriem ir noguldījumi par summu līdz 10 000 rubļiem (171 lats).

"Tomēr visiem, protams, naudas nepietiks. Piramīda! Parādu vienmēr vairāk nekā resursu," teica Mavrodi. Pēc viņa sacītā, trūkstošie līdzekļi tikšot ņemti no jaunās shēmas "MMM-2012".

"Vēl jo vairāk tāpēc, ka "MMM-2012" attīstas pietiekami ātri. Attiecīgi arī naudas plūsmai no turienes ir jāaug ātri," teica Mavrodi.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā vairākkārt bijušas izvietotas finanšu piramīdas "MMM-2011" reklāmas, un ka Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Valsts policija aicina cilvēkus, kas zaudējuši naudas līdzekļus shēmā "MMM-2011", informēt par zaudējumiem.

FKTK jau pērn decembra beigās ziņoja par kompānijas "MMM-2011" nelicencētu pakalpojumu sniegšanu Latvijā un aicināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju. "MMM-2011" nelicencēto pakalpojumu reklāmu bija izvietojis Latvijas teritorijā, tostarp sabiedriskā transporta līdzekļos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā.

90.gados Mavrodi agresīvās reklāmas kampaņās telekanālos aicināja Krievijas iedzīvotājus noguldīt naudu finanšu shēmā MMM, solot līdz 3000% lielu peļņu. Kompāniju MMM tiesa atzina par bankrotējušu 1997.gadā. 2007.gada 28.aprīlī Mavrodi tika piespriests četru gadu un sešu mēnešu cietumsods, bet par tā pirmo dienu tika uzskatīts aizturēšanas datums – 2003.gada 31.janvāris, un viņš no ieslodzījuma tika atbrīvots jau tā paša gada maijā. Mavrodi bija izvirzītas apsūdzības par finanšu krāpniecību, kuras dēļ noguldītāji zaudēja summu, kas līdzvērtīga vairāk nekā 50 miljoniem latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru