piektdiena, 2012. gada 8. jūnijs

FKTK aicina atsaukties «MMM-2011» shēmā cietušos


Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) un Valsts policija aicina atsaukties cilvēkus, kas zaudējuši naudas līdzekļus finanšu piramīdas «MMM-2011» shēmā, informējot par to komisiju vai Valsts policiju. Atbildīgās iestādes, pamatojoties uz saņemto informāciju, izskatīs iespēju saukt pie atbildības vainīgās personas.
Kā uzsver abas institūcijas, cietušajām personām ir būtiski vērsties ar iesniegumu tiesībsargājošajās iestādēs, lai finanšu piramīdas shēmas organizēšanā vainojamās personas varētu saukt pie atbildības.

Cietušie iesniegumus var iesniegt jebkurā tuvākajā policijas iecirknī vai informēt policiju pa tālruņiem 67208336, 67208663 vai arī sniedzot informāciju FKTK Kungu ielā 1, Rīgā, pa e-pasta adresi «fktk@fktk.lv» un faksu - 67225755.

Jau ziņots, ka Lietuvas atbildīgie dienesti apturējuši finanšu piramīdas «MMM-2011» darbību, šādu lēmumu pamatojot ar likumu pārkāpumiem. Pēc Lietuvas Bankas lūguma Lietuvas Ģenerālprokuratūra jau kopš marta strādā pie šīs lietas, un 4.jūnijā aizturēti vairāki aizdomās turamie.

Aizturētie pieci cilvēki tiek turēti aizdomās par krāpniecību, nelikumīgu īpašuma iegādi un finanšu piramīdas izveidi. Arestēti visi īpašumi, kuri varētu palīdzēt atmaksāt klientu zaudējumus.
Pēc izmeklētāju aprēķiniem, «MMM-2011» no Lietuvas klientu noguldījumiem ieguvis 1,5 miljonus litu (306 000 latu).

Krievijas visu laiku lielākā finanšu piramīda «MMM» atjaunotā variantā bez FKTK licences darbojas arī Latvijā. Pagājušā gada nogalē FKTK rīcībā nonākusi informācija par nelicencētu ieguldījumu un noguldījumu pakalpojumu sniegšanu Latvijā, ko veic uzņēmums ar nosaukumu «MMM-2011», kura dibinātājs ir Sergejs Mavrodi. Viņš 2011.gada janvārī paziņoja par jaunas investīciju programmas dibināšanu, solot tās dalībniekiem ikmēneša ieņēmumus 20% līdz 30% apjomā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru