pirmdiena, 2012. gada 25. jūnijs

Dzelzītis: braukt ar BMW katrreiz ir piedzīvojums


«Dailes» teātra aktieris Lauris Dzelzītis smejas, ka viņam uzvārds jau ir tāds, ka neatliek nekas cits kā būt lielam auto cienītājam. TVNET kopā ar skatuves mākslinieku dodas nelielā izbraucienā pa Rīgu ar jauno BMW 6.sērijas «Gran Coupé».
Mīlestība pret auto aktierim ir mantota no ģimenes – viņa brālis ir iecienījis autosportu, savukārt tēvs ilgus gadus strādājis par šoferi. «Ja redzu, ka ceļmalā stāv auto, kam kaut kas noticis, vienmēr apstājos palīdzēt. Pavisam nesen nomainīju riepu vienas sievietes auto. Bērnībā ar brāli vienmēr zinājām – ja sencis apstāsies palīdzēt, tā mašīna beigās ierūksies un aizbrauks,» viņš stāsta, piebilstot, ka nopietnāku auto remontu tomēr uztic profesionāļiem.

Dzelzītis iecienījis vācu spēkratus – viņa pirmais auto bijis no režisora un aktiera Gondara Silakaktiņa dabūts Audi 80 Quattro, taču, ar to ne reizi tā arī neizbraucot, viņš mašīnu iemainījis pret brāļa Mercedes 190. Gadu gaitā viņš braucis ar pieciem dažādiem auto, bet šobrīd pārvietojas ar Volvo S60. Aktierim garāžā stāv labi kopts BMW E30 kabriolets, kas tiek izmantots gada siltajā laikā.
«BMW ir vislabākie dizaini jebkurai markai. Citiem ik pa laikam parādās kaut kas dīvains. Manuprāt pa visu pastāvēšanas laiku ir bijis tikai viens nesmuks modelis – E36 Compact,»

komentē «Dailes» teātra skatuves mākslinieks. «Braukt ar BMW katru reizi ir mazliet kā piedzīvojums. (..) Ikviena detaļa ir taisīta dinamikai uz priekšu. Tu iekāp un uzreiz viss ir saprotams. Ar japāņiem tā nav.»

Kas attiecas uz sabiedrībā manāmo negatīvismu pret BMW vadītājiem, Dzelzītis apliecina, ka nav jau dūmu bez uguns un piebilst, ka noteikumus ar BMW pārkāpt ir ļoti viegli, jo zūd ātruma izjūta. «Braucot ar citu auto tu saproti: «Bļāviens, es to izdarīju...» Bet šeit - «A kā? Viss taču normāli». Ar Volvo es tā nekad dzīvē nebrauktu,» viņš saka.

Aktieris neslēpj, ka viņam patīk arī ātra braukšana un labprāt to darītu biežāk. Vissvarīgākais uz ceļa ir netraucēt citiem satiksmes dalībniekiem, just pārējos un braukt tā, lai viņi nav spiesti pēkšņi samazināt ātrumu, norāda Dzelzītis.
Ceļu satiksmes negadījumā ir sanācis iekļūt vienreiz, kad ziemā, no pretējās joslas viņa vadītajā auto ieslīdējis Volkswagen tranzīta busiņš ar piekabi.

«Redzu, kā viņu sanes pa ceļu un mašīna, riņķojot, tuvojas man. Mans pēdējais teksts bija: b**, ne jau man!»

savas negadījuma sajūtas atminas Dzelzītis, stāstot, ka pēc avārijas mašīna bijusi «lupatās» un tā atstājusi arī sekas uz veselību - sastiepta potīte un asinsizplūdums smadzenēs.
Runājot par teātrim piekārto bohēmas birku, aktieris sevi raksturo kā relatīvi prātīgu cilvēku, kuram patīk sakārtota dzīve un stabilitāte.

Aizvadītā sezona «Dailē» bijusi visai noslogota un kā vienu no savām mīļākajām lomām viņš izceļ monoizrādi «Līgavainis», jo spēlēt vienam vienmēr ir piedzīvojums. Šovasar gaidāma arī mēnesi ilga došanās viesirzādēs uz ASV, bet nākamā sezona solās būt nedaudz mierīgāka.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru