ceturtdiena, 2012. gada 28. jūnijs

Apple panāk Samsung planšetes aizliegumu ASV


Apple tomēr ir izdevies panākt Samsung planšetes Galaxy Tab 10.1 tirdzniecības aizliegumu Savienotajās Valstīs. ASV apgabala tiesnese Lūcija Koha aizliegumu noteikusi līdz brīdim, kamēr nebūs pilnīgas skaidrības par Apple patentu pārkāpumiem.
Kā zināms, Apple apgalvo, ka Samsung, ko analītiķi uzskata par amerikāņu kompānijas nopietnāko konkurentu strauji augošajā planšetdatoru tirgū, ir nelietīgi nokopējuši tehnoloģijas, kā arī Apple iPad dizainu un patērētājiem tādējādi var piedāvāt savu Galaxy Tab 10.1.

Samsung tikmēr uzskata pārmetumus par nepamatotiem un sola visiem juridiskajiem spēkiem cīnīties pret Apple patvaļu, taču tai pašā laikā norāda, ka īpaši traģisks Galaxy Tab 10.1 tirdzniecības aizliegums nebūs jebkurā gadījumā; jo īpaši tādēļ, ka tas neattiecas uz modernizēto Galaxy Tab 10.1 II.

Var atzīmēt, ka cīņa par savām tiesībām Apple un Samsung starpā ir ilgstoša un noris vairākās pasaules valstīs. Apple cita starpā apgalvo, ka dienvidkorejieši kopē dizainu, savukārt pret Apple tiek vērstas apsūdzības, ka Kupertino (Kalifornijas štatā) bāzētais uzņēmums ir pārkāpis patentus, kas attiecas uz mobilo ierīču (viedtālruņu un planšetdatoru) pieslēgšanos internetam, vēsta BBC.

Apple un Samsung ir divi lielākie viedtālruņu un planšetdatoru ražotāji pasaulē. Apple pagājušā gada pēdējos trīs mēnešos vien visā pasaulē pārdeva 37,04 miljonus iPhone, kas ir divreiz vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada. Savukārt iPad pārdošanas apjomi 2011. gada pēdējā ceturksnī arī vairāk nekā dubultojās un sasniedza 15,43 miljonus. Samsung konkrētus datus neatklāj.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru