trešdiena, 2012. gada 23. maijs

Znaroks un Vītoliņš pēc Putina rīkojuma apbalvoti ar Draudzības ordeniKontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionvienības Maskavas «Dinamo» treneri Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojuma apbalvoti ar Draudzības ordeni.

Krievijas masu mediji ziņo, ka Putins parakstījis rīkojumu par valstisku apbalvojumu piešķiršanu «Dinamo» kluba darbiniekiem. Šāds pagodinājums sekojis pēc komandas triumfa aizvadītās sezonas KHL Gagarina kausa izcīņā.

Draudzības ordenis, kuru PSRS laikos kopš 1972. gada pazina kā Tautu draudzības ordeni, tiek piešķirts Krievijas pilsoņiem un ārzemniekiem par īpašiem nopelniem miera, draudzības, sadarbības un sapratnes veicināšanā starp tautām.

Tikmēr «Dinamo» kluba sporta direktors Oļegs Kuprijanovs un ģenerālmenedžeris Andrejs Safronovs par nopelniem fiziskās kultūras attīstīšanā apbalvoti ar Goda ordeni.

 
Kā ziņots, pagājušajā mēnesī Maskavas «Dinamo» komanda KHL finālsērijā ar 4-3 pieveica Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas apgabala «Avangard».

Znaroks kopā ar Vītoliņu 2008. gada trenēja Balašihas HK MVD komandu, kurai pirms diviem gadiem palīdzēja aizkļūt līdz KHL finālsērijai. Nākamajā starpsezonā HK MVD komanda tika apvienota ar Maskavas «Dinamo», bet par jaunās komandas treneriem iecēla tieši Latvijas speciālistus.

No 2006. gada vasaras Znaroks bija arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris, tomēr pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, kad komanda ar lielām mokām saglabāja vietu augstākajā divīzijā, viņš no amata tika atlaists.

Draudzības ordenis ir viens no augstākajiem apbalvojumiem, kurus piešķir Krievijas prezidents. Ar šiem ordeņiem ir apbalvoti tādi Latvijas pārstāvji kā Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, Daugavpils universitātes rektors Arvīds Barševskis, Rīgas Krievu teātra direktors Eduards Cehovals, bijusī Latvijas tenisiste Larisa Savčenko-Neilande, kādreizējais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis, Rīgas domnieks Viktors Kalnbērzs, kā arī nu jau aizsaulē aizgājušie akadēmiķis Bruno Puriņš un aktrise Vija Artmane.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru