otrdiena, 2012. gada 15. maijs

Zivtiņš attapies: fotoradari jāizvieto atbilstoši negadījumu analīzei
Gandrīz pusgadu pēc fotoradaru ieviešanas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš attapies, ka patiešām būtu nepieciešams veikt ceļu satiksmes negadījumu analīzi un uz tās pamata noteikt „ielu posmus, kuros nepieciešama transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontrole ar pārvietojamām ātruma kontroles mērierīcēm”, - tas izriet no Pietiek rīcībā nonākušās Zivtiņa vēstules, kas adresēta fotoradaru ieviesējiem, komandītsabiedrībai Vitronic Baltica un partneri. Pietiek šodien publisko šo vēstuli, kurā Zivtiņš uzskaita „izkristalizējušās vietas” radaru uzstādīšanai.
Jau 19. martā, reaģējot uz daudzskaitlīgajiem publiski izteiktajiem viedokļiem par fotoradariem kā „naudas slaukšanas ierīcēm”, Pietiek pārstāvis Zivtiņam nosūtīja oficiālu pieprasījumu, aicinot sniegt ziņas par reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kas katrā no Valsts policijas interneta mājas lapā atrodamajās kartēs uzrādītajām iespējamām fotoradaru atrašanās vietām Rīgas reģionā un Latvijā minētajām vietām (200 metru rādiusā no katras no šīm vietām) fiksēti 2009. gadā, 2010. gadā un 2011. gadā.
Taču Prevencijas pārvaldes priekšnieks izlikās, ka jautājumu vienkārši nesaprot un tā vietā, lai apgāztu uzskatu, ka fotoradari tiek uzstādīti nevis bīstamākajās, bet „naudīgākajās” vietās, sniedza tikai vispārēju informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem. Nu, kad sūdzība par Zivtiņa rīcību jau iesniegta Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim, Prevencijas pārvaldes priekšnieks attapies, ka šāda negadījumu statistika un analīze patiešām būtu nepieciešama.
Ar šā gada 10. maiju datētā, Vitronic Baltica un partneri adresētā vēstulē „Par jaunām pārvietojamo ātruma mērierīču uzstādīšanas vietām” Zivtiņš, kurš iepriekš publiski apgalvojis, ka fotoradaru uzstādītāji viņu nemaz neklausot, nu informē, ka beidzot esot veikta ceļu satiksmes negadījumu analīze, uz kuras pamata „ir izkristalizējušies ielu posmi, kuros nepieciešama transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontrole ar pārvietojamām ātruma kontroles mērierīcēm”.
„Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu apsekot turpmāk norādītos ielu posmus un izveidot pārvietojamo transportlīdzekļu ātruma mērīšanas sistēmas PoliScan Speed M1HP mērījumu vietu pases tām vietām, kurās tehniski iespējams novietot pārvietojamo mērierīci, kā arī tās saskaņot tās ar Valsts policiju līdz š.g. 1. jūlijam,” vēstulē Vitronic raksta Zivtiņš.
Pietiek šodien publicē Zivtiņa vēstuli Vitronic ar pilnu tajā minēto iespējamā fotoradaru izvietojuma uzskaitījumu. Vitronic pagaidām nav sniedzis atbildi, kā reaģēs uz šo Zivtiņa vēstuli.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru