pirmdiena, 2012. gada 21. maijs

«Vitronic» uzstādījis stacionāro fotoradaru ietvarus 18 vietās


Turpinot stacionāro fotoradaru uzstādīšanu, uzņēmums «Vitronic Baltica un partneri» patlaban ir uzstādījis 18 stacionāro fotoradaru ietvarus.
Uzņēmums saņēmis arī jaunu stacionāro iekārtu kravu.

Pirmdien, 21.maijā, paredzēta paveiktā nodošanas darbi, tad arī uzņēmums sniegs detalizētāku informāciju, uzsvēra Gaile.

Kā ziņots, stacionāro fotoradaru uzstādīšanas vietās sāktie būvdarbi un stacionāro iekārtu montāžas darbi Rīgā tuvākajās dienās tiks pabeigti.

Šodien paredzēts konstatēt uzņēmuma darbu izpildes apjomu stacionāro fotoradaru uzstādīšanā. Pēc partnera iesniegtās dokumentācijas un publiskajiem paziņojumiem presē, jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu apjoms nebūs izpildīts līgumā noteiktajā apmērā. Līdz ar to tiks turpināta vienpusēja līguma laušanas procedūra, ko Valsts Policija (VP) sāka jau šā gada 20.janvārī, iesniedzot «Vitronic Baltica un partneri» pirmo brīdinājumu un norādot uz sekām, kas iestāsies, ja viņi neizpildīs līgumā noteiktās saistības līgumā paredzētajā apjomā un termiņos,  iepriekš informēja Iekšlietu ministrijas preses pārstāve Gunta Skrebele.

Saskaņā ar līgumu «Vitronic Baltica un partneri» jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība. Plašāka informācija par radaru izvietošanas vietām ir pieejama VP mājaslapā.

Fotoradarus sargās ar signalizāciju un apsardzi

Jaunos stacionāros fotoradarus uzņēmums «Vitronic Baltica un partneri» no vandaļiem sargās ar signalizāciju un apsardzi.

Lai arī stacionārie fotoradari vēl nedarbojas un tiks pirmdien oficiāli pieņemti, šonedēļ nezināms vandalis ar krāsu apķēpājis jau divu fotoradaru aizsargstiklus, kuri atrodas uz Salu un Dienvidu tilta. Par abiem gadījumiem uzņēmums informējis Valsts policiju un sola pat atalgojumu tam, kurš palīdzēs huligānus noķert.

Uzņēmuma preses sekretāre Antra Gaile aģentūrai BNS pastāstīja, ka videonovēršanas kameras fotoradaru atrašanās vietās nav plānots uzstādīt, tāpat fiziskas uzņēmuma darbinieku klātbūtnes atšķirībā no pārvietojamiem radariem nebūs.

Tomēr, neskatoties uz to, stacionārie fotoradari ir aprīkoti ar signalizāciju, kas nozīmē, ka radara bojāšanas gadījumā notikuma vietā ieradīsies uzņēmuma algota apsardze. Turklāt radari ir apdrošināti.
Tāpat uzņēmuma darbinieki regulāri apsekos fotoradaru atrašanās vietas, lai pārliecinātos, vai mērierīcei nav tehnisku problēmu vai tīša bojājuma.

Gaile atgādināja, ka stacionārie fotoradari ir novietoti tā, lai nodrošinātu ātruma ievērošanu, tādā veidā mazinot risku autovadītājiem, pasažieriem un citiem satiksmes dalībniekiem iekļūt negadījumos. Lai arī aizkrāsots stacionārā fotoradara iekārtas stikls ierobežo tehnikas darbību, iekārta turpina veikt savu preventīvo funkciju – autovadītāji attiecīgajā ceļu posmā samazinās braukšanas ātrumu.

Uzņēmuma pārstāve atgādināja, ka par svešas mantas tīšu bojāšanu ir paredzēta arī kriminālatbildība.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru