pirmdiena, 2012. gada 7. maijs

Stacionārie fotoradari, visticamāk, laikus netiks ieviesti


Satiksmes uzraudzības biroja (SUB) vadītāja Vineta Mistre neprognozē uzņēmuma «Vitronic Baltica un partneri» spēju līdz 20.maijam izvietot uz ceļiem visus fotoradarus, kā to paredz ar valsti noslēgtais līgums. Fotoradaru uzstādīšanas termiņš ir vairākkārtīgi pārcelts, raisot pamatotas bažas vai Ērika Teilāna «Vitronic» spēj izpildīt savas saistības. Savukārt autovadītāji savas saistības ir izpildījuši, Teilāna vadītajam uzņēmumam nesot 141 718 latu lielus ieņēmumus.
Radari jāievieš līdz 20.maijam.

Līdz visu radaru uzstādīšanai ir atlikušas divas nedēļas – radari jāievieš līdz 20.maijam.

«Par konkrētiem rezultātiem varēsim runāt tikai 20.maijā, jo līguma saistības ir ļoti striktas, kad visam ir jābūt,» pirmdien Latvijas Neatkarīgajai televīzijai uzsvēra Mistre.

Viņa norādīja, ka laikā, kad tika strādāts pie radaru projekta, valsts atradās ekonomiskās krīzes situācijā un nebija naudas, lai varētu iegādāties fotoradarus. Satiksmes drošībai situācija bija diezgan nelabvēlīga, un tad valdība pieņēma lēmumu, ka varētu būt arī šāds risinājuma variants, ka radarus pērk privātais uzņēmums.

Viņa uzskata, ka situācija būtu skaidrāka, ja radarus uzstādītu valsts.

Jautāta, vai Ceļu policija varētu strādāt labāk, ja radari būtu valsts īpašumā, Mistre atbildēja: «Varbūt mums būtu viss skaidrāk, protams, mums ir zināma prakse un pieredze šo jautājumu risināšanā. Te ir kaut kas pilnīgi jauns un nebijis – Valsts policija faktiski pilnvaro privātfirmu, kas darbojas šajā jomā.»

Uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari

Privātajam uzņēmumam «Vitronic Baltica un partneri» līdz 20.maijam ir jāievieš 160 radari, no kuriem 100 būs ar mērierīci, bet atlikušie darbosies kā mulāžas.

Šobrīd uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

«Vitronic Baltica un partneri» 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet no 2008.gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija.

Vitronic Baltica pieder Ērikam Teilānam

Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem fotoradarus piegādā un uzstāda trīs juridisko personu apvienība, kurā iekļauta AS «Vitronic Baltica», vācu kompānija «Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme» un SIA «Komerccentrs DATI grupa».

96,43% Vitronic Baltica pieder Ērikam Teilānam, bet 3,57% Vācijā reģistrētam uzņēmumam Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH.
Teilāns no 1985. līdz 1992.gadam strādājis Iekšlietu ministrijā par izmeklētāju, bet kopš 2009.gada ir Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņas Centrs) ārpusštata padomnieks.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru