ceturtdiena, 2012. gada 24. maijs

Stacionārie fotoradari jau uzsākuši pārkāpēju ķeršanu


No ceturtdienas pirmie 23 stacionārie fotoradari uz Latvijas ceļiem uzsākuši savu darbu – ātruma pārkāpēju ķeršanu.
Valsts policija ir pārbaudījusi 23 uzņēmuma "Vitronic Baltica un partneri" izbūvēto stacionāro iekārtu ietvarus, pašas mērierīces, kā arī pakalpojuma kvalitāti, kas atzīta par atbilstošu. Līdz ar to fotoradari uzsāk savu darbību gan Rīgā, gan ārpus tās.

Pirms stacionārajiem fotoradariem atbilstoši Valsts standartam ir izvietota ceļazīme, kura brīdina par radaru.
Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ir nosūtījis privātajam partnerim otro brīdinājumu, kas turpina janvārī iesākto līguma laušanas procedūru. Brīdinājums paredz, ka divu mēnešu laikā komersantam jānovērš trūkumi un jāizpilda līgumsaistības, atgādina Juberte.

Jau ziņots, ka uzņēmums "Vitronic Baltica" Rīgā jau uzstādījis aptuveni desmit stacionāros fotoradarus un sola, ka visi radaru montāžas darbi galvaspilsētā tuvākajās dienās būs pabeigti. Savukārt Iekšlietu ministrija uzskata, ka visus 160 radarus uzņēmums nepagūs uzstādīt līdz vienošanās paredzētajam 20.maijam, tāpēc turpinās līguma laušanas procedūru.

Saskaņā ar vienošanos starp uzņēmumu un Valsts policiju visiem 160 stacionārajiem radariem bija jābūt uzstādītiem līdz 20.maijam. Iekšlietu ministrija jau iepriekš norādīja - "jau šobrīd ir skaidrs, ka darbu apjoms nebūs izpildīts līgumā noteiktajā apmērā", tāpēc Valsts policija turpinās līguma laušanu ar uzņēmumu un nosūtīs KS "Vitronic Baltica un Partneri" otro paziņojumu par līgumā noteikto saistību savlaicīgas un pienācīgas neizpildes sekām.

Saskaņā ar līgumu uzņēmumam "Vitronic Baltica" un Partneri jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 100 ir ar mērierīcēm un 60 - tukši ietvari, un jānodrošina 30 pārvietojamo iekārtu darbība. Šobrīd uz ceļiem atrodas 34 pārvietojamie radari.

"Vitronic Baltica un partneri" 15 pārvietojamos fotoradarus uzstādīja pērn 21.novembrī, šogad janvārī ieviesti vēl 15, bet no 2008.gada Latvijā darbojas četri, kurus savulaik iegādājās Valsts policija.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru